A bajnokság harmadánál a Nice még mindig versenyben a bajnoki címért, sőt, ha nyernek a Rennes ellen, akkor átveszik újból a vezetést a francia pontvadászatban. Érdemes komolyan venni a déli csapatot?

2023 nov 5. 20:45 Közvetítés: UnibetBet365
Tipp: Nice gólt szerez + Rennes 1,5 gól alatt
Bet365
1.61

Nice: Kiemelkedő védekezés

Melyik gárda kapta a legkevesebb gólt a topligákban? A Nice. A Dél-Francia csapat ugyanis 10 meccsen mindössze 4 alkalommal kapitulált, elképesztő a defenzív játékuk. Felmerültek kételyek Francesco Farioli leigazolása kapcsán, majd végül pont ez bizonyult a legjobb döntésnek. Az Ineos milliárdos vezére, Jim Ratcliffe megbízta a Sky (majd Ineos) kerékpáros csapatát felemelő Dave Brailsfordot, hogy a nizzai projektbe leheljen életet, előbb a szakmai stábot alakította át a szakember, majd a metódusokon változtatott, amely az egészséges táplálkozáshoz és edzésekhez köthető.

Mindent annak érdekében tettek, hogy a Nice játékosai a legmagasabb szakmai ellátásban részesüljenek, ez pedig megtette hatását. A tudatos igazolások szintén segítettek, olyan játékosok érkeztek, akik megfelelnek a kigondolt játékrendszerbe, így építettek fel azt a csapatot, amely jelenleg a leghatékonyabban védekezik az európai topligákat tekintve és kiválóan kontrázik. Farioli megvalósította a 2000-es évek Mourinho-féle csapatait. A célfoci mindenek felett, ha kell, akkor kivárnak 60-70 percet, amíg hagyják kifáradni az ellenfelet, majd lecsapnak és 5 perc alatt eldöntik a találkozót.

Nice Rennes
Jordan Lotomba (Fotó: A.Taoualit/Shutterstock.com)

A Nice legyőzte a déli rivális és akkor még listavezető Monacót, majd nem sokkal később a Marseille gárdáját is elverte, akik manapság eléggé szenvednek. Mindkét találkozót egyaránt 1-0-ra nyerték meg, másik hasonlóság volt, hogy az ellenfél esetében próbálták elérni, hogy igazán komoly helyzetük ne legyen, hiába volt náluk a labda, nem tudtak vele mit kezdeni. A Nice viszont ezek ellenére sem egysíkú gárda, ráadásul mentálisan is erős. A Clermont otthonában uralták a mérkőzést, igaz, hogy az első félidőben büntetőt hibáztak, de ez nem törte meg őket, addig helyezték nyomás alá az ellenfelet, amíg nem győztek.

Rennes: Ingadozó forma

Ahogyan a Monaco vagy a Marseille esetében, úgy a Rennes kapcsán is ki lehet emelni, hogy kiváló ellenfél a Nice számára. A Rennes ugyanis sokat birtokolja a labdát, sok helyzetet alakítanak ki, de nem jó a helyzetkihasználásuk, így hiába a meccsenkénti 6 kaput eltaláló lövés, ezek mindössze 28%-ból lesz gól. Ez átlagban két gólt jelentene találkozóként, de csalóka a kép, pontosan ezért írtunk ingadozó formáról, hiszen egy jobban védekező gárdával szemben (Montpellier vagy PSG), jó, ha egyszer betalálnak. Emiatt a fogadáskészítővel egyszerű fogadást választottunk: hazai gól mellett a vendégeket tartjuk két találat alatt.

A cikkben közölt oddsok a(z) bet365 fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2023 november 4. 9:21 UTC.

• Nice - Rennes tipp

Nice gólt szerez + Rennes 1,5 gól alatt
    Bet365
    1.61

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.