Nagyon úgy tűnik, hogy a Sepsinél jelentkező problémák megoldódnak, csapat elkezdett nyerni, új edző segíti a munkát, így a cél újból lehet a felsőház a román bajnokságban? Erre adhat választ az Otelul elleni idegenbeli mérkőzés.

2023 dec 12. 16:00 Közvetítés:

Sepsi: Storck győzelemmel kezdett

Mondhatni minden Bernd Storck kezére játszott, ugyanis talán a legjobb pillanatban érkezett Sepsiszentgyörgyre. A csapat válságban volt, de nem akkorában, ahonnét ne lehetne őket kirántani, ráadásul ehhez csak egy jó rajt kell, lehetőleg könnyű riválissal szemben. A Dinamo erre kiváló ellenfél volt, liga egyik leggyengébb csapata jelenleg, ellenük szinte kötelező volt a győzelem, amit végül sikerült is abszolválni.

A legfontosabb célunkat elértük, megszereztük a három pontot. A fiúknak mentálisan nagyon sokat jelent ez a győzelem, pozitívan várjuk a csütörtöki meccset, amikor más játékosok is lehetőséget kapnak. Nem 45 percig kell jól játszanunk, hanem sokkal hosszabb ideig. Néha könnyen elveszítettük a labdát, jobban kell kontrolláljuk a játékszert, és kevesebb kockázatot vállaljunk, legyenek pontosabbak a passzok.

mondta az egykori magyar szövetségi kapitány.

Storck nem változtatott a Ciobotariu által is gyakran használt 4–2–3–1-es felálláson, Stefanescu pedig a hazaiak legjobbja volt, két villanása eldöntötte a győzelem kérdését. Ahogyan azt a korábbi magyar szövetségi kapitány is kiemelte, hiába játszott jól az első félidőben a Sepsi, ez még így is kevés, ugyanis egy mérkőzés 90 percig tart. A második játékrészre látványosan leeresztett a csapat.

Nem meglepő, hogy a második félidőre magához tért a Dinamo, szépített, majd a szurkolótáboruk is akcióba lendült, magyarellenes rigmusba kezdtek. Felmerült az is, hogy a találkozót félbeszakítják, de végül erre nem került sor. Ez a kis közjáték jót tett a Sepsinek, utolsó 20 percre magukhoz tértek, nem engedték ki a győzelmet a kezük közül. A hétközben kiestek ugyan a Román Kupából, de van egy olyan érzésünk, hogy a bajnokság fontosabb a Sepsinek.

Kellemetlen ellenfél az Otelul Galati

Papíron két hasonló erősségű gárda mérkőzése lesz ez, de az Otelul annyiban különbözik a Sepsitől, hogy ők arra törekednek, hogy elkerüljék a vereségeket. Ha kell, akkor a végletekig védekeznek, csak ne veszítsenek. Ez idegenben beválik, ahol tudnak kontrákra építeni, de hazai pályán sok a döntetlen, alig tudnak nyerni. Ezt lovagolhatja meg a Sepsi,  de inkább óvatosan csak DNB-re tippelünk velük kapcsolatban, bátrabbak bevállalhatják a döntetlent is!

• Oţelul Galaţi - ACS Sepsi OSK Sfântul Gheorghe tipp

Sepsi DNB-vel
    2.15

Borítókép: A sepsiszentgyörgyi Cosmin Matei és Milos Raickovic, a kazah csapat játékosa a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének harmadik fordulójában. Fotó: Veres Nándor/MTI