Volt ügyetlenkedés a Brazil Kupa negyeddöntőjének odavágóján, mindössze az volt a kérdés, képes-e végül valamelyik csapat begyötörni egyetlen találatot? Ez végül a továbbjutást is eldöntheti, látva az első mérkőzést, de mi azért reménykedünk egy jobb visszavágóban.

2023 júl 14. 01:00

Mennyi helyzet marad még kihasználatlanul?

A Brazil Kupa negyeddöntőjének rangadója volt a Sao Paulo - Palmeiras mérkőzés. Az odavágó Palmeiras helyzetekkel indult, de a legnagyobb lehetőség mégis a Sao Paulo előtt adódott, miután egy hosszú indítást kiválóan terelt maga elé Jonathan Calleri. Az argentin támadó a nehezét megoldotta, átemelte a kapust, mindössze fel kellett volna néznie, ehelyett csak a labdát figyelte, pedig már ekkor megszerezhette volna a vezetést a Sao Paulo.

Ezek után a Real Madrid új igazolása, egyben az új brazil szupertehetség, Endrick óriási gólt lőtt, de les előzte meg a találatot, így érvénytelenítették a Palmeiras gólját. Ennek hatására a második félidőre úgy jött ki a hazai csapat, hogy eldöntik a továbbjutás sorsát. Sorra alakította ki a helyzeteket a Sao Paulo, előfordult, hogy már csak egy védő állt az üres kapuban, de Wellington Ratónak sikerült őt eltalálni.

Mikor már azt gondolnád, ez a meccs 0-0-val zárul, alig van hátra 10 perc, akkor beszorítják újból a Palmeirast a saját kapuja elé, majd egy felszabadítási kísérlet a Sao Paulo rutinos rókájához, Rafinhához kerül, aki irgalmatlanul nagy gólt szerez. Nem meglepő, hajlamos volt korábban is óriási átlövésekre, most pedig ez a gól továbbjutást érhet. A hazaiak többet tettek a sikerért, de az is biztos, hogy szerencséjük is volt az első mérkőzésen.

Több kell a Palmeirastól

Júliusban eddig kétszer írtunk a Palmeirasról, legutóbb a Flamengo elleni bajnoki kapcsán, ahol hazai pályán gólokat vártunk tőlük, illetve jobb játékot. Egy gólt végül sikerült begyötörni, amivel a vezetést is megszerezték, de eléggé minimalista játékot hoztak. Ahogyan korábban írtuk, hiányzik tőlük a pontosság, helyzetek kihasználása a kapu előtt. Ez nagyon érződik, ugyanis ebben a csapatban jóval több lenne, de valamiért akadozik a gépezet.

Ez érezhető volt az odavágón is, nem tudnak lezárni mérkőzéseket, míg a Sao Paulo megérezte a Palmeiras gyengeségét. Tudták, hogy nincsen több a vendégekben, de ezt a mentalitást tovább tudják vinni a visszavágóra is. Mindenki magabiztos hazai sikert vár, de mi úgy ítéljük meg, hogy a vendégekre jó lehet egy egygólos ázsiai hendikep, nem érezzük annyira élesnek Endrickéket.

A cikkben közölt oddsok a(z) bet365 fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2023 július 10. 10:19 UTC.