Az Euroliga erőviszonyok kezdenek kikristályosodni, azonban vannak még csapatok, akik ezen időben változtatnak. Ilyen a nem túl fényesen rajtoló Panathinaikos és Baskonia, akiktől sokkal többet vártak idén.

2023 okt 27. 20:15 Közvetítés: UnibetBet365

Panathinaikos: Ataman inkább probléma, mint megoldás

Az elmúlt években az Anadolu Efes mérkőzéseken többször is előfordult, hogy a rendkívül heves vérmérsékletéről ismert Ergin Ataman a pálya mellett őrjöngött, olykor még a kiállítás is megtörtént, ezzel pedig a saját csapatát hátráltatta. Pontosan ez történt az elmúlt fordulóban is, amikor a görög csapat a Maccabi Tel Avivot látta vendégül. Nem kezdte jól a mérkőzést a Panathinaikos, kétségtelen, voltak érdekes bírói döntések, de az sem segítette a hazaiak dolgát, hogy Ataman folyamatosan perlekedett a játékvezetőkkel, ordított az irányukba, akik többször felszólították őt, fejezze be ezt a vállalhatatlan viselkedést.

A harmadik negyedben végül beküldték Atamant az öltözőbe a bírók, de még akkor is csapkodott és ordított, a szurkolókat is hergelte. A játékosai szintén átvették a török edző mentalitását, hevesen gesztikuláltak, lökdösték a Maccabi kosárlabdázóit, érthetetlenül eszkalálódott egyik pillanatról a másikra a dráma. Kész csoda, hogy nem lett belőle tömegverekedés, de talán jót is tett a hazaiaknak, hogy Ataman lement a pályáról, mert akkor 44-33-ra vezettek az izraeliek, innen jött vissza és nyerte meg majdnem a mérkőzést másfél negyed alatt a Panathinaikos

Fejben javulnia kell

Érdemes megnézni a Maccabi Tel Aviv elleni utolsó perceket a rendes játékidőből. Amikor két perc van vissza, a görögök egy hatalmas hármassal jutnak előnyhöz (70-68). A Maccabi játékosa egy floaterrel egyenlít és még több, mint másfél perc van vissza a mérkőzésből (kosárban ez egy örökkévalóság). Azonban innentől a kemény védekezés és az idegesség befolyásoló tényező lesz, sorra maradnak ki a dobások, majd 72-70-es görög vezetésnél, alig 6 másodperccel a vége előtt dobhat újabb büntetőt a Panathinaikos.

Kimaradt, a lepattanót a Maccabi játékosa szerzi meg, de Lessort (Panathinaikos centere) odaütött, érthetetlen módon. A másik oldalon jöhet két büntetővel a Maccabi, de mindkettő kimarad, viszont a lepattanót egy Maccabi játékos szerzi meg, aki Lessorték között rögtön vissza is teszi a gyűrűbe (72-72). A Panathinaikos simán megnyerhette volna a mérkőzést, ha nem kapkodnak, kicsit figyelnek, de végül hosszabbítás után elbuktak hazai pályán.

Most kell bizonyítania a görögöknek

A Baskonia szintén gyengén kezdte a szezont, de náluk a kiszámíthatatlanság az egyetlen állandóság. A csapat, akikről sosem tudod, milyen formában vannak, bárkit megverhetnek, bárkitől kikaphatnak. Meglepő, mert Joan Penarroya mestertől nem ezt vártuk volna, de a keret folyamatosan cserélődik, nincsenek megfelelő játékosai, így azért nehéz dolga van az egyik legtehetségesebb spanyol szakembernek. A bizonytalanságban egy olyan tippel készültünk, ami visszaadja, hogy Ataman jó védekezést vár a fiaitól, a görögöknek pedig ez az egyetlen esélyük, hogy legyőzzék a spanyolokat, így a kevés pontra tesszük a voksunkat.

A cikkben közölt oddsok a(z) bet365 fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2023 október 23. 8:47 UTC.