Az Olympique Marseille rangadót nyerhet Monacóban, de ehhez az is kell, hogy Payet megint kiváló játékkal húzza a csapatát.

Tipp: Mindkét csapat gólt szerez
Bet365
1.70

Még mindig Niko Kovac az edző?

Engem meglepett, hogy a BL-ből való búcsú után, maradhatott a horvát mester a Monaco kispadján. Valószínűleg az is segített, hogy három nyeretlen bajnoki után, kiizzadtak egy győzelmet a Troyes otthonában. A Shakhtart ellen vért izzadtak, de végül nem jött össze a továbbjutás, azonban a Troyes elleni meccs sem volt könnyebb, Hiába dolgoztak ki több helyzetet is az első félidő során, csak a 40. percben szerezték meg a vezetést, majd a második félidő elején rögtön egyenlített a Troyes egy védelmi hibából.

Egy szerencsés labdaszerzés, illetve egy tökéletes Fofana passz után, azonban jött a vezető gól, majd elaludt a Troyes védelme, könnyen lehetett volna 3-1 is. Ehelyett, feltámadtak a hazaiak, majdnem egyenlítettek - felsőlécet találták el egy látványos emelés után -, majd a 88. percben egy hatalmas bombát eresztett meg a Troyes szélsője, de kicsivel ment a kapu fölé. A Monaco, ha nehezen is, de nyert, ez kisebb lökést adhat nekik.

Dimitri Payet (Fotó: MilletNicolas / Shutterstock.com)

A Marseille nyeregetett, hozta a kötelezőket, de sokkal inkább mondanám ezeket szerencsés sikereknek, mintsem a tudatos játék eredményének. Általában egyéni villanásokkal tudtak nyerni, Cengiz Ünder vagy Dimitri Payet kiváló formának örvend, de előbbi valószínűleg fáradt lehet, mivel a válogatottban is szükség volt rá, ahogyan csatártársára, az amerikai Konrad de la Fuentére.

Számomra a legnagyobb kérdés a Marseille védelmének ereje, ugyanis Balerdi játéka kérdéses, de vele is eléggé szedett-vedett a hátsó alakzat. Óriási hibákra képesek, amit ki fog használni a Monaco, még akkor is, ha Ben Yedder nincsen formában. Érkezett azonban a hollandok nagy reménysége, Boadu, illetve Sofiane Diop is kiváló formában van. Mi az amit egyik együttes sem tud? Védekezni, így a mindkét csapat gólt szerez opció adja magát.