Csupán két magyar csapat maradt talpon a Konferencia Liga 3. selejtezőköréhez érkezvén. A Ferencváros mellett immáron csak a Debrecen együttese mondhatja el magáról, hogy párharcot tudott nyerni idén a nemzetközi porondon. Mindazonáltal a hajdúságiak Alashkert ellen mutatott teljesítménye nem igazán ad okot a túlzott bizakodásra.

2023 aug 10. 21:00 Közvetítés: Bet365
Tipp: Rapid Wien gólok száma 1.5 felett
1.72

Kibrusztolta a továbbjutást a Debrecen

Miután két hete Örményországban 0:1-re nyerni tudott a Debrecen az Alashkert vendégeként, joggal hihettük azt, hogy hazai pályán Dzsudzsák Balázsék szépen kézben tartják majd a visszavágó alakulását, és ha nem is nyer feltétlenül a Loki, de a továbbjutás pillanatra sem kérdőjeleződik meg. Ehhez képest a vendégek rögtön a meccs elején szögletből vezetést szereztek, és a félidőben hosszabbításra állt a párharc összesített eredménye.

Labdarúgó NB I - Debreceni VSC-Paksi FC 012
A Dzsudzsák Balázs vezette Debrecen megszenvedett az Alashkert ellen. (Fotó: MTI/Derencsényi István)

Ezt követően az ember azzal számolt, hogy Blagojevic mester az öltözőben rendet tett a fejekben, ehhez képest a hajdúságiak a második játékrész első felében ugyanúgy lézengtek a pályán, akárcsak az első 45 percben. Tovább tetézte a bajt, hogy az Alashkert a 60. perc tájékán megduplázta előnyét, s immáron ők álltak jobban. Szerencsére a meccs hajrájában jött Dzsudzsák Balázs, akinek szépítésével ismételten nyílttá vált a párharc. A mérkőzés végére még emberelőnybe is került a Debrecen, ám ezt sem a rendes játékidőben, sem a 2×15 perces hosszabbításban nem tudta kihasználni, így végül büntetőpárbajjal dőlt el, hogy a magyar bajnoki bronzérmes juthat a Konferencia Liga következő körébe.

A pocsék helyzetkihasználás megbosszulhatja magát a Rapid Wien ellen

Míg az örmények elleni visszavágó első felében leginkább az enervált, ötlettelen játék volt dühítő, addig a meccs hajrájában a debreceni támadók borzasztó helyzetkihasználása miatt ment fel az emberben a pumpa. Különösen Bárány Donát, és Antonio Mance komoly ziccereinek elbaltázása miatt foghattuk a fejünket, ám ezúttal Dorian Babunski, illetve Stjepan Loncar sem volt igazán éles. Gyakorlatilag csak Dzsudzsák Balázs, illetve a Honvédtól nyáron szerződtetett Brandon Domingues produkált focira emlékeztető teljesítményt. Annyi bizonyos, hogy a Rapid Wien elleni párharc során egyszerűen nem engedheti meg magának ezt a fajta luxust a Loki, mivel az örményeknél jóval magasabb polcon jegyzett, patinás osztrák klub lesz az ellenfél.

Keveset tudunk a Rapid Wien tényleges erejéről

Mindamellett, hogy az osztrák Bundesliga egyik legnevesebb csapata lesz csütörtökön a Debrecen ellenfele, nem igazán tudunk sokat a zöld-fehér bécsi alakulat valós játékerejéről. Tavaly a 4. helyen végeztek a bajnokságban a Salzburg-Sturm Graz-LASK trió mögött, és a nyáron komoly jövés-menés volt tapasztalható a klub háza táján.

Az átigazolási híreket böngészve az a kép tárul elénk, hogy június legvégén mindenkitől megszabadultak, akikre nem volt szükségük, és július 1-jén szinte azonnal be is jelentették az erősítést jelentő kulcsjátékosokat. Nem meglepő a gyors transzfer-lebonyolítás, hiszen az osztrákoknak mostanra ütőképes, összeszokott együttessel kell debütálniuk az idei nemzetközi porondon.

Jól rajtolt a bajnokságban a zöld-fehér gárda

Amennyiben az osztrák pontvadászat szezonrajtját vesszük figyelembe, akkor egész jól startolt a Rapid Wien. A nyitófordulóban a tavalyi bronzérmes LASK otthonából hoztak el egy pontot (1:1), majd a hétvégén hazai környezetben igen magabiztosan intézték el a minden valószínűség szerint kiesés ellen küzdő Altachot (4:0). Ez a nagykülönbségű győzelem számukra mentálisan biztosan nagyon jól jött a Debrecen elleni csütörtöki mérkőzés előtt, s vérszomjukat pláne növelhette, amennyiben videófelvételeken megnézték a Loki Alashkert elleni gyengécske produktumát.

Egyetértünk a bukikkal a Rapid Wien favorizálását illetően

Gyakorlatilag elmondható, hogy a fenti podcastben részletezett megérzésünk egész szépen ülni látszik, tekintve hogy a meccs fogadási kínálatában egyre inkább szétszedik a Rapid Wien kimeneteles oddsát a fogadók. Vasárnap még 1.74 körüli értéken adták az osztrákok odavágós sikerét, amely érték hétfő késő délutánra 1.63-ra esett le. Úgy fest tehát, hogy a szerencsevadászok többsége - hozzánk hasonlóan - értéket lát a bécsiek győzelmében.

Mindamellett, hogy mi is hazai győzelemre tippelünk, érdemes lehet a kimeneteles piacokon túl, más fogadási ötleteket is fontolóra venni. Egyrészről, ha találunk olyan irodát, melynél a kínálatba tettek ki Továbbjut piacot, akkor ott 1.60 körüli határtól felfelé egyértelműen érték lehet a Rapid Wien mellett.

Azt egyöntetűen leszögezhetjük, hogy ebben a párharcban az Alashkertnél papíron jóval erősebb ellenfélnek számít a Rapid Wien. Az osztrákok minden bizonnyal hazai pályán igyekeznek majd támadólag fellépni, hiszen érzékelhető, hogy a nemzetközi színtéren nem igazán nyújtott eddig meggyőzőt a Debrecen. Meglepődnénk, amennyiben visszafogottabb taktikát alkalmazna a hajdúságiak ellen Zoran Barisic edző.

Rámegyünk a Rapid góljaira

Ebből kifolyólag mi a gól-fogadások terén rámennénk a Rapid Wien találatainak megtippelésére. Véleményünk szerint ők már jóval élesebbek lesznek az Allianz Stadionban, mint az örmények voltak Jerevánban. Az Altach elleni bajnokijuk pedig mutatta, hogy van kurázsi a támadójátékukban, s keretükben több potenciális góllövő is található. A hajdúsági védelemnek különösen figyelnie kell majd a német Kuhnra, aki duplázni tudott a hétvégén. Bár a Debrecent azért erősebb csapatnak tartjuk az Altachnál, véleményünk szerint benne van a pakliban, hogy Megyerinek ezúttal legalább kétszer a hálójába kell nyúlnia a labdáért.