A spanyol óriás a továbbjutás küszöbén, de megeshet, hogy ezt a legjobb játékosa nélkül kell kivívnia, ugyanis Jude Bellingham megsérült. A Braga eddig szimpatikus csapat képét keltette, akik a végsőkig küzdenek és felveszik a versenyt a legjobbakkal.

2023 nov 8. 21:00
Tipp: Braga kapura lövései 9,5 felett
2.00

Real Madrid: Bellingham kiválása érzékeny veszteség lenne

A spanyol fővárosban az elmúlt napokban a legfontosabb kérdés az volt, hogy milyen állapotban van a csapat legnagyobb sztárja, Jude Bellingham. A hétvégi Rayo Vallecano elleni döntetlen több szempontból is drámai volt, hiszen az angol klasszis is megsérült, míg a madridiak végig szenvedtek, kellene egy kis szünet most már Carlo Ancelotti csapatának, mert hiába a rotáció, támadósorban sok lehetősége nincsen a cserékre az olasz mesternek.

„Jude Bellingham válla kisebb mértékben kimozdult vasárnap este, ami miatt kétségessé vált, hogy pályára léphet-e a Braga elleni Bajnokok Ligája-meccsen szerda este”

Egyelőre bizonytalan, hogy pályára léphet-e a portugálokkal szemben, pedig Bellingham játékára óriási szükség lenne, mert nélküle a gólszerzés nehézkes lesz. Bellingham egyszerre képes megteremteni a helyzeteket, illetve meccseket eldönteni a góljaival. A spanyoloknál viszont a legutóbbi válogatott szünet óta észrevehető egy kisebb formahanyatlás, nem bírtak rögtön a szünet után a Sevillával

A Braga otthonában ugyan nyerni tudtak 2-1-re, ahol kellett egy okos gól Bellinghamtől, illetve néhány gyors kontra a sikerhez. Az El Clásicón megint egy Bellingham remeklésre volt szükség a fordításhoz, viszont a Vallecano otthonában nem brillírozott az angol klasszis, nem is tudott nyerni a királyi gárda. Azt sem szabad elfelejteni, hogy a portugál riválist azért nem szabad félvállról venni, hiszen hazai pályán is okoztak kellemetlen perceket Ancelottiék számára.

A portugálok nem adják fel!

A Braga abszolút kellemes meglepetése az idei Bajnokok Ligája sorozatnak, hiszen mindegyik topligás csapattal felvették a versenyt, Berlinben 3-2-re nyerni tudtak, míg a Napoli - Real Madrid párostól csak egy-egy góllal kaptak ki. Artur Jorge kiváló munkát végzett, egyik mérkőzésen sem játszottak alárendelt szerepet, veszélyesek voltak Portugáliában is a spanyolok kapujára, emiatt gondoljuk azt, hogy Madridban sem adják majd könnyen magukat.

A portugálok egyik ismertető jegye az volt, hogy bátran mertek kapura lövéssel próbálkozni, igaz, hogy ezek jelentős része nem okozott gondot az ellenfél kapusának, viszont voltak igazán veszélyes helyzetek. A sok lövés esetében óhatatlan, hogy az egyikből gól születik, így semmi meglepő nem lenne benne, ha Madridban is gólt szereznének. A büntető lapok piaca annyira nem kifizetődő ezen a találkozón, mert a Braga játéka ilyen szempontból hektikus, ahogyan a szögletek tekintve is.

Abban viszont bőven lehet fantázia, hogy a Napoli és Real Madrid ellen 16-16 kapura lövéssel próbálkozó Braga, most újfent eljut 10 kapura lövésig. Ez nem olyan nagy mennyiség, ráadásul a madridiak valószínűleg majd engedik is távolről lőni a portugálokat, ezzel elérve azt, hogy ne kerüljenek közelebb a madridi kapuhoz, veszélyes helyzetet kialakítva.