Lipcsében 1-0-ra nyert a Real Madrid, az egy fontos siker, főleg a hétvégi események fényében, ugyanis a királyiak számára messze nem volt ideális a felkészülés a BL-visszavágóra. Képes-e még valamit előhúzni a kalapból Marco Rose?

márc 6. 21:00
Tipp: Real Madrid 1,5 gól felett + Leipzig 1,5 gól alatt
1.95

Csalás és botrány Madridban, idegesek a királyiak

Érdekesen alakult a Valencia - Real Madrid mérkőzés az elmúlt fordulóban. A korábbi botrányok és alapjáraton feszült hangulat miatt, mindenki fel lehetett készülve, hogy ez nem lesz egy könnyed esti kis passzolgatás, ehhez mérten kezdett a Valencia is. A motiváció megvolt, küzdöttek, aminek hamar megmutatkozott az eredménye, ugyanis 2-0-ra vezettek 30 perc után. A stadionban remek hangulat volt, már korábban kiderült, hogy telt ház lesz a Mestallában (ez majdnem összejött, végül csak 47 ezren voltak).

A 26. percben a Valencia egy meglepő gólt szerzet, Hugo Duro tette bele fejét egy elrontott lövésbe, de pont így lett jó a hazaiak számára. A Valencia lendületben maradt, Roman Yaremchuk csapott le egy pocsék hazaadásra, itt érezni lehetett, hogy a Real Madrid eléggé megilletődött. A félidő előtt aztán magukhoz tértek, Vinícius Jr. érkezett egy Carvajal által középre lőtt labdára. Ez a gól pont a legjobbkor érkezett, ha ott kétgólos hátránnyal mennek szünetre, vége a találkozónak.

Real Madrid Leipzig
Toni Kroos (Fotó: Ringo Chiu/Shutterstock.com)

A második félidő elején mindkét oldalon akadtak nagyobb helyzetek, de a lapos lövéseket védték a kapusok. A mérkőzés végéhez közelítve, megint Viníciust találták meg a kapu előtt, brazil támadó összesen jó, ha a két gólját 8 méteren távolságból szerezte. Egyik esetben sem volt nehéz dolga, de a java csak ezek után következett! Azt korábban említettük, hogy voltak a Real Madrid mérkőzésein érdekes bíráskodások, melyek nagyban a királyiakat segítettek, most azonban teljesen kiegyenlítődött minden.

Nem túlzás azt állítani, hogy Carlo Ancelotti csapatától elvették a győzelmet. A hét perces hosszabbításban két nagy helyzete volt a Valenciának, egyiknél még hosszabb ideig videóztak, hogy büntető volt-e? A tizenegyes elmaradt, emiatt még két percet tett rá a bíró a mérkőzésre, majd Modric szöglete után, mikor az oldalvonal felé terelődött a játékszer, ahonnét jött egy ívelés madridi részről, lefújta a találkozót.

Mindenki fel van háborodva

Az ívelés után ugyanis Bellingham bólintott a Valencia kapujába, de a gól érvénytelen. A Real Madrid játékosai és edzői stábja is teljesen kiakadt, Jude Bellingham magából kikelve rohant oda a bíróhoz és szofisztikált stílusban vonta kérdőre, amiért minden bizonnyal 2-3 meccses eltiltást kap a kiállítás mellett. Kétségtelen, ilyet nem nagyon láttunk még, hogy gólhelyzet közben fújnak le egy mérkőzést, teljesen abszurd volt.

Nem nagyon lehet mit mondani. Ilyesmire még nem volt példa, velem sosem történt még ilyen. [...] Nagyon feldúltak és dühösek vagyunk. Ez normális, de vissza kell térnünk a normális kerékvágásba, mert szerdán fontos mérkőzés vár ránk. Voltak pozitívumok ezen a meccsen és voltak, amiken javítanunk kell. Le kell nyugodnunk kicsit, mert még mindenki forrong.

nyilatkozta feldúltan a mérkőzést követően Carlo Ancelotti.

A kérdés az, hogy ez milyen hatással lesz a spanyolokra a BL-visszavágó előtt. Egy biztos, ilyenkor ez napokig benne van a játékosokban, de Carlo Ancelotti van annyira rutinos szakember, hogy megoldja majd ezt a problémát. Jude Bellingham a BL-meccsen játszhat, újabb sérültek nincsenek, így mondhatni a szokásos hiányzókon kívül, teljes a csapata az olasz szakembernek.

Leipzig: Tökéletes hangolás

A Bayern München elleni 2-1-es vereség után, muszáj volt a Bochum otthonában nyernie a Leipzignek. Kellett a jó hangolódás a BL-visszavágóra, ez sikerült is, hiszen 4-1-re nyertek. Hiába szerzett gyorsan vezetést a Bochum, végül fordítani tudott a Leipzig, ami mentális lökést is adhat nekik, szükség is lesz rá, mert Lipcsében a BL-odavágón a helyzetek megvoltak, taktikai elképzelés is jó volt, de mégis a spanyolok nyertek.

Az első meccsen az Openda - Sesko csatársorral kezdtek, elképzelés az volt, hogy Sesko fejjátékban gyűri le a spanyolokat - akik Rüdiger kiesése miatt sebezhetőek voltak -, míg Openda a sebességben kissé komótos madridi védelmet futotta volna meg. Ez jól hangzott, papíron működött, de a valóságban a Real Madrid partiban volt, végül jött a szokásos góljuk, míg a Leipzig elszalasztotta a lehetőséget.

Real Madrid - Leipzig tipp

Nehéz tippelni erre a mérkőzésre, mert a Leipzig a BL-visszavágókon bele szokott futni hatalmas vereségekbe. Manchesterben tavaly 7-0-ra kaptak ki, pedig az odavágón partiban voltak a későbbi BL-győztessel. A Real Madrid a visszavágókon általában dominál, ha az odavágón szűkös előnyt tudtak csak kiharcolni. Most ott a bizonyítási vágy is Bellinghamékben, viszont Jude még sosem szerzett gólt a Leipzig ellen, viszont a lapokat gyűjtögette (6 mérkőzés, 0 gól és 3 sárga lap). Valószínűleg az irodák is úgy állnak hozzá, hogy az angolban még ott a feszültség, ezért viszonylag alacsony a sárga lapjának szorzója (3.70). Emiatt választottuk végül a spanyol gólokat, míg mellé lehetőleg kevés német találatot, ebben a kombinációban lehet talán érték.