Milánóban összeállt az egykori Barcelona páros, majd győzelemre vezették az olasz csapatot. Mirotic most a Real Madridon is bosszút fog állni?

2023 okt 19. 20:45 Közvetítés: UnibetBet365

Olimpia Milano: Kiemelkedő védekezés

Az, amit Ettore Messina és az Olimpia Milano csinál, kicsit elképesztő, hiszen már tavaly el kellett volna küldeni az olasz szakembert, ehelyett feltámasztotta a mélypontról a csapatot, nyáron átalakították a keretet és most az Euroliga végső győzelmére is esélyes két gárdát szorongattak meg, egyiket le is győzték! A Fenerbahce otthonában hosszabbítás után kaptak ki az első fordulóban, majd a második mérkőzésük elmaradt a Maccabi Tel Aviv ellen a palesztin Hamász terrortámadása miatt.

A harmadik fordulóban így hazai pályán az Olympiakost fogadták, arra számítottunk, hogy kiváló taktikai csata lesz az edzőlegendák, Ettore Messina és Georgios Bartzokas között. Ez megvalósult, de azt mi sem gondoltuk, hogy ennyivel az előirányzott 155 pont alatt végeznek a csapatok, ugyanis a mérkőzés végeredménye 65-53 lett az olaszok javára. Igen, mindössze 53 ponton tartották a tavalyi Euroliga-döntőst!

Real Madrid: Ott folytatják, ahol tavaly abbahagyták

A királyi gárda idei mérlege: 11-0. Nem kell ezt magyarázni, nem kellenek új játékosok sem, pedig aggódtak, hogy a keret nem változott, nincsen frissítés, de minek? Pablo Laso kényszerű távozása után aggódtak, de az is felesleges volt. Ez a Real Madrid jelenleg Európa legjobbja, mindezt úgy, hogy tulajdonképpen nem náluk játszik a legerősebb kezdő, nem övék a legjobb edző, viszont a csapatkohézió kiemelkedő.

Törökországban 23 ponttal verték az Anadolu Efest, legutóbb pedig a Zalgiris Kaunas próbált volna ellenük nyerni, de félidőre már eldőlt a mérkőzés. Hiába a litvánoknál Gedraitis, a legjobb játékosokat kivették a meccsből a spanyolok, tudták kiket lehet dobatni, mert velük úgysem nyer a Zalgiris, igazuk lett. Az argentin periméter szétszedte a vendégeket, majdnem 50%-al tripláztak a spanyolok, mindezt nagy volumenből.

Az olaszok a jó védekezésben bíznak

Ettore Messina egyetlen dolga, hogy újból megszervezze a védekezést, mert ezt a madridi csapatot nem fogják túldobni. Hatalmas csoda lenne, ha úgy győznének Spanyolországban, hogy 90-100 pont környékén dobnak, de természetesen erre is van némi esély. A Real Madrid hazai pályán nagy tempóban játszik, míg az olaszok próbálják majd lassítani a játékot, de még így is kissé ajándéknak érezzük a spanyolok pontjait kínáló piacot.