Az angol élvonal utolsó helyén álló csapatához látogat a West Ham, és mivel nagyon gyenge a Sheffield, illendő lenne nyernie David Moyes csapatának. Ott vannak a Kalapácsosok az élvonal mögött, az európai kupaszereplést érő kluboktól 6 pontos lemaradásra. Ezen a hátrányon most lehet dolgozni, az ellenfél adott hozzá. Vajon győzelemmel távozik a vendég együttes?

Kiesett a West Ham az FA-kupából

Számomra a West Ham egy perfekt kupacsapat, mert konstans módon tudja ugyanazt játszani. Egy-két gólt szerez, aztán ráül az eredmény és kitartóan védi előnyét. A labdához akkor sem ér, ha épp véletlen megszerzi valahogy. Ezért is tartottam tökéletes kupacsapatnak a West Hamet még a Bristol ellen, de aztán nem lett igazam. Nem jól alakultak Moyes együttesének a dolgai, érdekes ellenszer mutatkozott meg, a korai bekapott gól!

A találkozó elején megszerezte ugyanis a vezetést a Bristol, a harmadik percben volt eredményes Tommy Conway. Ezt követően jött a West Ham fölény, az xG mutató, tehát várható gólok száma is magasabb lett nekik, mint az ellenfélnek. De nem találtak be, ráadásul az 51. percben emberhátrányba is kerültek. Pár hete a bajnokságban becsúszott egy 5:0-s vereség a Fulhamtől, aztán a ligakupából is 5 gólos veréssel távoztak, picit talán hullámvölgyben vannak.

David Moyes 001
David Moyes. Fotó: mooinblack/Shutterstock.com

Mindössze 9 pontja van a Sheffield Unitednek

De az a hullámvölgy, amiben a West Ham van, közel sem olyan vészes, hiszen legutóbbi három bajnoki meccsükön két győzelmet és egy döntetlent értek el. Ez azt jelenti, hogy szereztek 7 pontot, ami majdnem annyi, mint amennyit a Sheffield United az egész idényben hozott össze. Legutóbb a címvédő Manchester City győzte le őket, de simán kikaptak a Lutontól, vagy épp a Burnley csapatától is. Szóval igazán nagy gondban vannak, ez a bennmaradás már elúszott.

Nagyon sok sérültjük is van, ketten elutaztak az Afrikai Nemzetek Kupája küzdelmeire. Mellettük pedig 9 játékos küszködik sérüléssel. A gondok sora egész hosszú, nem tudják megtartani a labdát középpályán, így aztán jó nagy passzokkal próbálkoznak. Nem hatékonyak az ellenfél kapuja előtt, kevés helyzetüket nem tudják gólra váltani. De a védelem a leggyászosabb, kontrák esetén teljesen összeomlik, labdajáratásra sem reagál jól, szóval sok-sok megoldandó feladat vár rájuk.

Sheffield - West Ham tippek és élő közvetítés

Ha valami oknál fogva ezt a várhatóan rém unalmas meccset nézni szeretnéd, akkor a Spíler közvetíti. Én maximum fogadásra ajánlom a meccset, az Unibet kínálatában a vendég győzelem 2.23-ért játszható. Egész jó szorzó, azért Moyes csapatának illene összekapnia magát, ennél könnyebb meccsük nem lesz a bajnokságban. Szolidabb verzióban a dupla esély X2 is mehet, amire már csak 1.33-at kapunk.

január 21., vasárnap

A cikkben közölt oddsok a(z) Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2024 január 18. 14:15 UTC.

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.