Nagyon felemásra sikeredett a Szeged, illetve a Haladás múlt hétvégi NB2-es bajnokija. Míg a Vas megyeiek fontos dunántúli rangadót nyertek az ETO otthonában, addig az alföldiek némi meglepetésre gólzáporos meccsen hazai pályán szenvedtek vereséget a Szentlőrinc gárdájától. Vajon ezúttal is kapitulálnak a jó erőkből álló szombathelyiek ellen?

2023 febr 12. 15:00

Jó periódusban van a Haladás

Idestova negyedik szezonját tapossa a Merkantil Bank Ligában a Szombathelyi Haladás. Bár minden évben az élvonalba való visszajutás a vezetőség legfőbb célja, a Hali eddig nem igazán tudott érdemben résztvenni a feljutó helyekért vívott csatározásokban. Michael Hipp legénysége viszont mostanában meglepően jó formát produkál, aminek köszönhetően jelenleg az előkelő 5. helyet bitorolja a tabellán. Ugyan reális esélyük idén sincs arra, hogy jövőre újfent az OTP Bank Ligában szerepelhessenek, egy eredményes, jó csapat kiépítése nagy lökést adhat nekik a következő szezonra.

A 2023-as naptári év ugyan felemásan indult számukra, hiszen idei első tétmeccsüket a Rohonci úton rögtön vereséggel zárták a Nyíregyháza ellen (0:1). A rossz hazai szereplést azonban múlt hétvégén feledtetni tudták a szombathelyi szimpatizánsokkal, hiszen fontos szomszédvár-rangadót nyertek a Győri ETO otthonában (1:3). Volt szerencsénk online követni a mérkőzést és azt kell mondanunk, hogy a Haladás nagy kedvvel játszott, s gyakorlatilag az első félidőben pontot tett a három pont sorsának kérdésére. Ugyan akadtak hibák a védelemben és a győriek szempontjából kis szerencsével lehetett volna szorosabb is ez az ütközet, összességében nézve azonban a Haladás megérdemelten csente el az egységeket az ETO Parkból.

Hullámvölgyben van a Szeged

Tavaly nagyon jó szezont futott a Szeged-Grosics Akadémia együttese a bajnokságban. Gyakorlatilag a szezon végéig reális eséllyel pályáztak a feljutásra, ám akkor nagy botrányok közepette az addig agyonmagasztalt tréner, Dragan Vukmir hirtelen távozott a rivális Diósgyőrhöz, s az együttes nem is bírta feldolgozni az erkölcsi szempontból kissé visszás lépést. Végül a feljutás nem lett meg, ám az alföldiek nem omlottak össze, idén is stabil felsőházas gárdának számítanak a magyar másodvonalban.

Mindazonáltal érdemes megjegyeznünk, hogy az utóbbi időben mintha valami nem klappolna a Szent Gellért Fórum háza táján. Az elmúlt négy fordulóban nyeretlen maradt a csapat. Az első három pontveszteséget még lehetne magyarázni azzal, hogy a Nyíregyháza-MTK-Győr trió nem éppen leányálom a sorsolás szempontjából, viszont a legutóbbi Szentlőrinc elleni bajnokin már abszolút világossá vált, hogy valami nem működik egyelőre az ősszel kimondottan jól muzsikáló szegedieknél. A kiesés ellen menekülő Baranya megyei kiscsapat ugyanis 45 perc alatt jóformán kiütötte a hazai pályán játszó, jóval esélyesebb riválisát. A játékrész végén már 0:3-as eredmény állt a kijelzőn, amit a második félidőben csak kozmetikázni tudott Alekszandar Sztevanovics legénysége (2:4). Nagy kérdés, vajon a jó periódusban lévő Haladással szemben feljavul-e a gárda?

Az aktuális forma a Haladás mellett szól

A fentebb leírtak fényében a meccs fogadási kínálatában naná, hogy a Haladás oldalán keressük a reményeink szerinti nyertes tippet. A kiadott szorzókból rögtön kitűnik, hogy a bukmékerek itt bizony egy erősen döntetlenszagú mérkőzést várnak, valószínűsíthetően kevés góllal. Nekünk azonban határozottan tetszik, hogy a liga egyik legjobb formában lévő együttesére 2.65-ös oddsot kínálnak az irodák úgy, hogy közben az ellenfél láthatóan szenved meccsről meccsre.

Természetesen benne van a forgatókönyvben, hogy pont ilyenkor támad fel a Szeged, mindazonáltal ha követjük a fogadás nagykönyvét, akkor értékfogadás szempontjából a tétet a Haladás oldalán kell elhelyeznünk. A sima kimeneteles piacon mindenesetre nem kockáztatnánk a Haladás sikerét, hiszen bennünk is ott mocorog a pontosztozkodás lehetősége a 90 perc végén. Ám egy DNB opcióval biztosítva kiküszöbölhető egy esetleges tétvesztés a bukik által várt döntetlen esetén. Az 1.80 feletti szorzó e tekintetben pedig igen kecsegtető érték az Unibetnél.