foci-Europa-League-2022-03-22

UEFA Európa Liga: Egy pár gondolat a negyeddöntők előtt

Karola 2022 márc 22. 14:34 Szólj hozzá!

Foci fc barcelona RB Leipzig Európa Liga Atalanta BC

Április 7-én, csütörtökön a 2021/22-es UEFA Európa-Liga negyeddöntőinek első felvonására kerül sor, és a következő összecsapásokat követhetjük: RB Leipzig - Atalanta, Braga - Glasgow Rangers, Frankfurt - FC Barcelona valamint West Ham - Lyon. Kíváncsiak voltunk a felsorolt csapatok mit kezdenek egymással és milyen potenciál rejlik bennük a nagy nap előtt!

RB Leipzig - Atalanta

Talán ez a mérkőzés a negyeddöntők egyik legnehezebben felmérhető összecsapása, többek között mert mindkét csapat úgy kapott helyet a versenyben, hogy saját Bajnokok Ligája csoportjuk harmadik helyén végzett.

A Leipzig számára könnyű út vezetett a negyeddöntőbe, mivel a legjobb 16 között a Szpartak Moszkva elleni mérkőzésük elmaradt. Ez, bár merész kijelentés, némi előnyt jelenthet számukra frissesség szempontjából, viszont alapjáraton is 2022-ben jó formában vannak Szoboszlaiék. Egyedül a Bayern München az egyetlen csapat, amely legyőzte őket a Bundesligában (megj. e cikk születéséig biztosan).

Az Atalanta egy másik Bundesliga csapat búcsúztatásával jutott a negyeddöntőbe, ugyanis előbbi körben a Bayer Leverkusent győzte le összesítésben 4-2-re. A bajnoki formájuk azonban nem valami túl jó, hiszen az elmúlt 13 Serie A mérkőzésükből csak négyet sikerült megnyerniük.

Eintracht Frankfurt - FC Barcelona

Az FC Barcelona magabiztos hangulatban léphet pályára az Eintracht Frankfurt elleni mérkőzésen, hiszen Xavi vezetőedzői kinevezése óta jelentősen javult a csapat formája. A Blaugrana lassan feljebb lépett a La Liga tabellán, és a 13 mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozatot követően jelenleg a harmadik helyen áll - ezt a lenyűgöző időszakot meg is koronázta egy 4-0-ás győzelemmel az ősi rivális Real Madrid ellen.

Bár a bajnoki cím lehet, hogy elérhetetlen, az Európa Ligát mindenképpen meg akarják nyerni, nem fogják félvállról venni a Frankfurt elleni összecsapást. Az Eintrachtnak amúgy hosszabbításra volt szüksége ahhoz, hogy legyőzze a Real Betist a nyolcaddöntőben, miközben az utolsó öt bajnoki mérkőzéséből négyet veszített el otthon.

West Ham United - Lyon

A West Ham egyfajta foci-tündérmesét él jelenleg, ezt csak megerősítette, hogy a londoni stadionban hosszabbítás után 2-0-ás eredménnyel legyőzte a Sevillát (összesítésben 2-1). David Moyes csapata megmutatta azt a karaktert és akaratot, amely segítségével idáig eljutott, és most már magabiztosan léphet pályára a Lyon elleni mérkőzésen.

Európában ebben a szezonban mindössze egy mérkőzést veszítettek el otthon, igaz, azt a Dinamo Zagreb ellen, amikor már kvalifikálták magukat a kieséses szakaszba.

A Lyon formája az utóbbi időben hullámzó volt, legutóbbi hét Ligue 1-es mérkőzésből csak kettőt nyertek meg. Az Európa Ligában azonban mind a négy idegenbeli meccsüket győzelemmel zárták ebben a szezonban.

Braga - Rangers

A Rangers újabb lépést szeretne tenni az első európai döntőbe jutás felé 2008 óta (akkor az UEFA-kupában 2-0-ra kikaptak a Zenit Szentpétervártól). Giovanni van Bronckhorst legényei a legjobb 8 közé jutásért vívott párharc első mérkőzésén 3-0-ás győzelemmel tettek pontot a Crvena zvezda elleni mérkőzésre, és az ezt követő 2-1-es vereség a visszavágón már nem sokat számított.

A Rangers önbizalomnövelőnek használhatja a Borussia Dortmund ellen a rájátszásban aratott bravúros 4-2-es győzelmét is, amikor Portugáliába utazik, ahol az a Braga ellen szerepel, amely csapat a negyeddöntőbe való jutásért a Monacót múlta felül.

A két csapatnak egyébként már van közös múltja, ugyanis nem is olyan régen, 2020 februárjában ugyancsak az Európa Liga kiesési szakaszában (legjobb 32) mérte össze tudását. A Rangers egy 1-0-ás vendég siker után 3-2-re nyert hazai környezetben a portugál alakulat ellen, s jutott az akkori kiírás nyolcaddöntőibe.

április 07., csütörtök

Duplázd meg nyereményed akár 100$ értékig

Stake regisztráció Részvételi feltételek

Szólj hozzá

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Nem vagy fórumtag?

• A Stake.com-on a legrangosabb európai focira fogadva megkétszerezheted nyereményed.

Stake útmutató
Stake regisztráció
18+ Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősségteljesen! BeGambleAware.org

Beszélgetés: Európa Liga 2021/22

Pozzato hozzászólt
2022 máj 21. 21:01
Idézetet írta: Sound Dátum május 21, 2022, 20:39:56nos ez nekem teljesen új info.
kérdés:
mi lett volna, ha 2:1-re győz a Pisa?
idegenbeli gól alapján Benevento megy tovább? Vagy érvényes a nemzetközi gyakorlat, és akkor is a pisaiaké a győzelem..?

Én is csak azért tudom, mert ugyanígy megszívtam vele. Emlékeim szerint akkor két döntetlen volt a párharcban, előrébb rangsorolt ment tovább. Tudtommal mindig az előrébb rangsorolt csapat megy tovább, akkor is, ha az idegenbeli gól a másiknak kedvezne.
Sound hozzászólt
2022 máj 21. 20:39
nos ez nekem teljesen új info.
kérdés:
2022 máj 21. 20:30
Idézetet írta: Sound Dátum május 21, 2022, 20:13:12Abban nem voltam biztos, hogy nem törölték-e el...
A 4 toppliga 4 fix induló mellé Ekf-el idén volt először.
Elvileg EKF győztes is EL főtáblás?

Szóval így pl egy bajnoki végjáték pl olaszban több kérdést is felvet.

Mai fura szembesülèsem pl.:
olasz B rájátszás első meccs;
Benevento-Pisa1:0
visszavágó
Pisa-Benevento 1:0

meccsnek vége továbbjutott a Pisa! Előrébb végzett a bajnokságban ok! Azért ment tovább?

Szóval az ember nem tud elég naprakész lenni, mi van épp érvényben hol és miért - na erre nehéz fogadói tervet csinálni.

A Serie B-s szabály szerintem eléggé régi, így fejből meg nem mondom mikor, de 2013-14 körül már biztosan volt.