A katarzis élmény elmaradt a kupában Újpesten, ahol a Paks kiejtette a lilákat a sorozatból. Ezek után a Fehérvár ellen kellene helyreállniuk, akik viszont múlt hétvége óta erre a meccsre készültek. Jelenthet ez akkora előnyt, amekkorát az Újpest nem fog tudni itt ledolgozni?

Továbbra is kisebb káosz uralkodik Újpesten

Többen a messiás érkezését látták Mészöly Géza újabb regnálásában, azonban a tüzijáték egyelőre elmarad. Bár az első meccsén több diósgyőri hiba következtében nyerni tudott a csapata, azóta viszont három vereséggel áll. Ezek közül a legfájóbb mindenképpen a Fradi ellen 0-5 volt, míg a Paks elleni kiesést a Magyar Kupából sem lesz könnyű megemészteni. Utóbbi sorozat lehetett volna, ahol Mészöly nagyot alkot és erre meg is lett volna a lehetőségük, azonban a 120 perc végén az atomvárosiak örülhettek.

Labdarúgó NB I - Diósgyőri VTK - Újpest FC 002
Heinz Mörschel, az Újpest FC játékosának gólöröme a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójában 2024. február 11-én. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

120 perc tehát csütörtökön, majd vasárnap jöhet a Fehérvár a Megyeri útra. Nem lesz könnyű menet, miután az Újpest kerete gyenge. Az átigazolási időszak végén nem véletlenül húzott be az új tulaj három játékost is, miután láthatták, hogy a kezdő alig jobb, mint ami kell a bennmaradáshoz. Most azonban rotálni kell majd Mészölynek, aki három meccset egy hét alatt nem tud lenyomni a legerősebb kezdőjével és így elfogyhatnak a játékosok vasárnapra.

Mészöly nélkül. Alig három hete nevezték ki újra Mészöly Gézát, azonban a diósgyőri siker után adott egy elég szerencsétlen interjút, ami után rasszizmust állapítottak meg nála, így egy hónapig nem lehet ott a kispadon. Szerencsétlen eset volt, miután dicsérő szavaknak szánta saját játékosa felé, azonban manapság ezek nem megengedett kijelentések. Találkozunk majd vele újra áprilisban.

Előny a Fehérvárnál

Múlt héten elég balszerencsésen ért véget a Fehérvár győzelmi sorozata, miután a DVTK otthonában kiütéses vereséget szenvedtek a székesfehérváriak. Sokat nem érdemes beszélni a meccsről, miután a 16 perctől emberhátrányban játszottak a vendégek és a végére ez gólokban is megmutatkozott. A kikölcsönzött Szabó Levente két gólt is szerzett, így Grzelaknak meg kell fontolnia, hogy jó döntést hozott-e a vezetőség az ő esetében. Érthető mondjuk az elengedése, mivel a télen hozott Stefanelli és Gradisar is jól szállt be, míg a fiatal Tóth Tamás Vid bármikor tud vállalni egy pár percet.

Labdarúgó NB I - Fehérvár FC-Paksi FC 012
Deiby Flores távozott, azonban a Fehérvár nélküle is túlél.
Fotó: MTI/Vasvári Tamás

Utolsó pillanatban állt össze a Fehérvár kerete is és azt hiszem, hogy ez az egy hét a meccsek között ilyenkor nagyon jól jön nekik. Nem akarom elkiabálni a dolgot, de úgy néz ki, hogy újra formálódik egy jó Fehérvár. Távol vannak attól, hogy egyelőre jó csapatnak mondjuk őket, azonban talál kijelenthető, hogy a téli átigazolási szezont meglepően jól zárták. Pláne ahhoz képest, hogy a nyáron a főszponzor távozásával akár a kiesés is benne volt a pakliban.

Tényleg esélytelen a Fehérvár ezen a meccsen?

A fentiek alapján nem meglepő, hogyha azt írom, nekem furcsa a Fehérvár underdogként szereplése a fogadási piacon. Itt tavasszal fontos szerepe lesz annak, hogy valakinek van hétközi meccse, míg másnak nincsen. Ráadásul az Újpest úgy kalkulált, hogy nem esnek már ki, ezért nem dobták el a kupát. Bíznak abban, hogy sem a Kisvárda, sem a Mezőkövesd nem fog feltámadni és megőrzik a jelenlegi tetemes előnyüket. Ezzel szemben a Fehérvárnak nem maradt más célja, minthogy a dobogót bebiztosítsa, ezzel pedig a jövő évi nemzetközi kupát is. Ennek következtében én a döntetlen esetén tét visszajárra mennék rá, ami duplázó felett fizet (2.06)

• Újpest FC - MOL Fehérvár tipp

DNB/2
    TippmixPro
    2.06

Superliga 23+24 bónusz

24 RON ingyenes fogadást kapsz szakaszonként, amennyiben 23 RON értékben fogadsz a román Superligára!

Superbet regisztráció Részvételi feltételek

Borítókép: A Ferencváros első gólját lövi Amer Gojak a labdarúgó OTP Bank Liga 29. fordulójában. Fotó: MTI/Illyés Tibor