Elérkeztünk a Critérium du Dauphiné utolsó etapjához, ami a Tour de France felvezetőversenye lenne, de inkább egy Jumbo-Visma showműsorra hasonlított, ahol a holland csapat azt csinált a mezőnnyel, amit csak akart. 

Nem spóroltak

Van egy olyan érzésünk, hogy a Jumbo-Visma üzenetet küldött az UAE - Ineos duónak, hogy mire számítsanak, amikor a Tour de France-ra érkeznek. Egyfelől, speciális szereléssel készült a holland csapat a francia körverseny (külön a háromhetesre gyártott mez stb.), másfelől, arra használták a Dauphinét, hogy bemutassák, mire képes a majdnem TdF-csapatuk. A Dauphinén induló keretből valószínűleg hatan ott lesznek a Tour de France-on is, ez a hatos pedig már önmagában brutális, kiegészülhet még a Kuss - Dennis duóval, akivel gyakorlatilag verhetetlen nyolcast hozhatnak létre. 

Wout van Aert a sík etapokon dominált, nyert két szakaszt, de simán benne volt, hogy 4-5 szakaszgyőzelemmel zár. Primoz Roglic és Jonas Vingegaard olyannyira nem erőltette meg magát, hogy egyikük sem ment nyélen a hegyekben és az egyenkéntin, de még így az első két helyen összetettben a Jumbo-Visma versenyzői állnak. Az előnyük konkrétan másfél perc a mezőnnyel szemben. Az utolsó hegyi etapot ha kontrollálják, akkor kettős győzelmet arathatnak, impresszív teljesítmény a Tour de France előtt, komoly üzenet Tadej Pogacarnak. 

Norvég tehetség

Mi emiatt nem is a szakaszgyőztessel foglalkoznánk, illetve nem a Jumbo-Vismával, hanem egy norvég 22 éves versenyzővel, aki valószínűleg 3 év múlva (mert 2024-ig tart a szerződése) vagy az Ineos, vagy a Jumbo-Visma versenyzője lesz. Ő lehet az, aki Pogacarral és a többi sztárral mérkőzik majd a GT-győzelmekért. Tobias Halland Johannessen nevét érdemes megjegyezni, ugyanis a norvég komoly tehetségnek számít. A Tour de l'Avenir győztese volt 2021-ben, kiválóan megy hegyre, robbanékony, időfutamán még van mit csiszolni, de a hegyekben már most meggyőző. 

Ellenfelének a Dauphinén szakaszt nyerő David Gaudu-t szánták. A francia inkább olyan versenyző, aki jó a dombosabb hajrákban, egynaposokon, illetve háromheteseken elmenésből nyer, aztán jól bírja az utolsó hetet, így képes top15-ben végezni. Nem feltétlenül klasszis egyhetes vagy háromhetes menő, nem is minden esetben bírja az óriási emelkedőket. Ha nyer, akkor általában szökésből teszi. A két versenyző kicsit hasonló stílusú, de mégis különböző. Johannessen már most tudatosan építi fel az összetett menő státuszt. 

Gaudu esetében ez még mindig kérdőjeles, inkább érződik rajta, hogy tisztában van a korlátaival, nem képes a Pogacar vagy Hindley-féle szintre, viszont szeret szakaszokat nyerni, így támadni szokott. Az utolsó etap előtt viszont annyi a hátránya, amiből nem valószínű, hogy a riválisok elengedik (6. helyen áll, hátrány: 1:40). Ha ez így van, akkor közel sem biztos, hogy a Jumbo-Visma tempóját annyira bírni fogja, mint a norvég riválisa, aki már a szombati hegyi etapon is jobban ment nála. Emiatt látunk értéket Johannessen jó helyezésében. 

  • Kerékpár tipp

    8. szakasz: Tobias Halland Johannessen előrébb végez, mint David Gaudu

100% befizetési bónusz akár 300 RON-ig + 200 ingyenes pörgetés

Az új Unibet játékosok akár egy 300 RON értékű befizetési bónuszban, valamint 200 ingyenes pörgetésben is részesülhetnek.

Unibet regisztráció Részvételi feltételek

18 Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org

hírdetés

Borítókép: Primoz Roglic (Fotó: Nicola Devecchi / Shutterstock.com)