Gyakorlatilag az alapszakasz negyedén már túlvagyunk, körvonalazódik a rájátszásra esélyesek köre. Több csapat is megtorpant a kezdeti szárnyalás után. Alkalmazkodni kell a változásokhoz, nem szabad megszokásból rakni csapatokra. Bár még mindig vannak folyamatosan, gondolkozás nélkül rakható tippek (Buffalo ellen az első harmadban). Fogadásra alkalmas nap a keddi játéknap, elég nagy a felhozatal, így nem lesz nehéz értéket találni.

Elhúzza a Sabres nótáját a Blues?

Blues_NHL

Forrás: Herkie/flickr

A St. Louis jó formában van: utóbbi 10 meccséből csak 3-at bukott. A csapat sokkal kiegyensúlyozottabb a harmadokat összevetve, mint a vendéglátója (18-26-20 a lőtt gólok száma), habár idegenben elég pepita a teljesítménye. Nyer, veszít, nyer, veszít és folytathatnám. Ma nyerni fog, ez a kötelező győzelem kategória. Az idegenben szerzett gólok száma az utóbbi meccseken folyamatosan csökkent, talán a Washington elleni 1 szerzett gól volt a mélypont. Alapvetően nincs probléma a gólszerzéssel. A Capitals elleni meccset leszámítva, legalább 2 gólt lő átlagban, de inkább többet.

Felesleges a Buffalónak az első harmadban jégre lépnie

Miller_Buffalo

Ryan Miller.

Forrás: kicksave2930/flickr

Akármennyire is rossz egy csapat a ligában, nem kellene ennyire gyengén muzsikálnia az első harmadban: 22 meccsen mindössze 3 gólra volt képes az első 20 percben, miközben 29-et kapott. Sokkal jobban állna a csapat, ha csak 2. és 3. harmad lenne. Az utóbbi időben kezd értelmet nyerni a Sabres taktikája. Az első harmadot a lehető legkisebb hátránnyal zárni, minél kevesebb energiát elégetve és a meccs hátralévő részét megnyomva behúzni a meccset. Utóbbi 2 hazai meccsén sikerült a taktikát maradéktalanul alkalmaznia (a Los Angeles ellen 0-1-ről 3-2-re és a Toronto ellen 0-1-ről 3-1-re nyert).  Kilenc elvesztett hazai mérkőzés után kész csoda, hogy 2-őt sikerült nyerni zsinórban. Harmadikat már nem fogják tudni behúzni a buffalóiak, mert sokkal erősebb csapat látogat hozzájuk, a St. Louis. Egy kicsit nézzünk szét a csapat háza táján. A kapusa Ryan Miller kiváló teljesítményt nyújt a kapuban az utóbbi 5 meccséből háromszor több, mint 40 védése volt. A két csapat nincs egy súlycsoportban: a St Louis a rájátszásért hajt, a Buffalo meg a liga utolsó helyét szeretné elkerülni. Elmúlt 8 meccsükből hetet a Blues nyert és ha a Sabres nyerni akar, akkor legalább 3 gólt kell lőnie. Egyértelműen St. Louis-győzelmet várok, akár nagyobb gólaránnyal is.

Garantált a kevés gól

Legutóbb mikor négy gólt lőtt idegenben a Florida, rögtön földbe döngölték a következő meccsen (0-7 a Blues otthonában) és zsinórban 9 meccset bukott. Az Avalanchet verték legutóbb 4-1-re (előtte otthon a Ducksot), most következik a nagy verés és a hosszú bukó sorozat? Nem elképzelhetetlen. Egyedül csak a Canuckson múlik, hogy mi lesz a mai meccs végeredménye. Relatíve kevés gólt lő és sokat kap a csapat. Ma a kevés lőtt gól garantált, a vancouveri védelem gondoskodik róla. Jovanovski hiánya nagy segítség lehet a kanadai csapat támadóinak. A kapusaik meg átlag alattiak, emberhátrányban 5-ből csak 4-szer ússza meg gól nélkül.

Hol vannak a vancouveri csatárok?

Luongo_Vancouver

Forrás: kcxd/flickr

A Canucks mostanság nem túl hatékony a támadóharmadban: 4 meccs 4 gól egyenlő elosztásban. Számomra érthetetlen, hogy miért ilyen impotensek a kanadaiak, ha góllövésről van szó. A játékosok elég jók ahhoz, hogy ne csak 1-1 gólt lőjenek meccsenként és a keret elég erős ahhoz, hogy a rájátszásba érjen, de ha így folytatja, akkor le fog maradni róla. Nincsen jó formában, néha kijön a lépés neki, de ennyi. A hatmeccses hazai sorozata első két meccsén kétszer kapott ki 1-2-re (St Louis és Dallas ellen). A mai mérkőzés megfelelő alkalom, hogy újra nyerjen. Papíron nem nagyon kívánhatna könnyebb ellenfelet, mint a Florida. Amennyiben a kiváló védelmet megtámogatják a csatárok néhány góllal, nem maradhat el a siker. Ami biztosan nem fog elmaradni az a folyamatos vancouveri nyomás és a rengeteg kapura lövés.

A közös múltjuk is arról árulkodik, hogy hiába a jó vancouveri védekezés, nem sokat segítenek a csatárok megnyerni a meccseiket. Legutóbb 1-2-re kapott ki Floridában és az utolsó hazai pályán ellene játszott meccsen csak 2-1-re verte a Pantherst. Egyetlen dolog szólhat a Florida mellett a Vancouver góliszonya. Úgy gondolom, ma megrázza magát a Canucks és kevés gólon tartja az ellenfelét.

Egy-egy mondat a játéknap többi meccséről:

Véget ér a Red Wings mélyrepülése? Ma reális esélyük van, hogy a Nashville kárára megszakadjon a 7 meccses hazai vesszőfutása.
A feltámadó Philadelphia ma verheti a szenvedő Ottawát.
A Torontót a NY Islanders se állítja meg hazai pályán.
Minnesota – Montreál meccsen ki fog gólt lőni? Kézenfekvő 6 gól alattra tenni.
Bostonnak lesz ereje támadni vagy csak a védekezésre koncentrálnak a NY Rangers ellen? Erre a meccsre érdemes rakni, az első gólszerző csapat nyeri a mérkőzést.
A nap rangadóját a Chicago játssza a Coloradóval, ezt a meccset nézni kell!
Két gyenge csapat meccsén, nem megjósolható a végeredmény. Columbusnak elég lesz a hazai pálya előnye, hogy megverje az Edmontont?
A Tampa Bay az idei szezon egyik meglepetése, nem lehetetlen, hogy nyernek Los Angelesben.

Borítókép: Forrás: Dougtone/flickr