Eredetileg az Anadolu Efes - Real Madrid mérkőzés került volna középpontba a héten, de a törökországi tragédia miatt, elhalasztották a címvédő mérkőzését, mi pedig helyette a Barcelona olaszországi vendégjátékát választottuk.

2023 febr 9. 20:30 Közvetítés: Unibet
Tipp: Virtus Bologna +5,5 pont
Bet365
1.71

Magára talált a Virtus Bologna?

A szezon előtti Euroliga beharangozóban titkos favoritként tekintettünk a Virtus Bolognára, majd az évad nem úgy indult nekik, ahogyan azt Scariolo mester és a játékosok elképzelték. Milos Teodosic sokáig sérüléssel bajlódott, győzelmek sem jöttek, Scariolo pedig kicsit az Eb-győzelem világában élt, nehezen pörgött fel az új szezonra. Az olasz derbin aztán legyőzték a több sebből vérző Milanót, ezzel pedig azt gondolták, minden rendben.

Ezek után viszont egy olyan hullámvasútra ültek fel, ami alapján teljesen kiszámíthatatlan volt, milyen eredménnyel zárják az adott mérkőzést. Az egyik jó példa erre, hogy a Scariolo - Jasikevicius csatát előbbi szakvezető nyerte, mindezt ráadásul Barcelonában, majd utána pár nappal később kikaptak hazai pályán a Zalgiristől és az Olympiakostól. Itt tartottunk január közepén, majd innen hozott egy 3-1-es futást az olasz csapat, ezzel megint esélyük nyílt a rájátszást érő helyekre.

Kiegyensúlyozott kiegyensúlyozatlanság Barcelonában

A másik teljesen vakfolt az idei Euroligában az a Barcelona, akiknél amikor azt gondolnád, na most minden rendben, lehet rájuk fogadni heteken át, hiszen szállítják a győzelmeket, akkor a semmiből történik egy összeomlás. Meccsek utolsó perceiben olvadnak le teljesen, olykor épphogy képesek megtartani az előnyt. Ott volt január végén a feszült El Clásico, ahol már a meccs kezdetétől fogva a Barcelona dominált.

Virtus Bologna Barcelona
Nikola Mirotic (Fotó: kcube / Shutterstock.com)

Irányították a meccset, a madridiak az első félidőben 20%-kal tripláztak, még a harmadik negyedben is sikerült tartani az előnyt, sőt, növelni is, de ekkor jött megint a leolvadás és a mentális blokk. Az utolsó 8-9 percen leadtak egy 9 pontos előnyt, majd a hosszabbításban sem tértek magukhoz, kikaptak. Ezek után azt lehetett gondolni, most hetekig megint bajban lesznek, de legyőzték a Maccabi - Bayern kettősét, a Maccabi ellen vert helyzetből fordítottak a végjátékban.

Épp emiatt rémálom rájuk fogadni, ugyanis az embernek fogalma sincsen, mikor omlanak össze ezek a sztárok, esetleg tartanak meg 2-3 pontos előnyt a 10-15-ből, amiért korábban megdolgoztak. A Barcelona ugyanis idén már nem először csinálta azt, amit a Real Madrid ellen, hogy a végjátékban fogyott el a gárda és utána küzdeniük kellett. Nincsen tartásuk, hogy befejezzenek meccseket.

Megint összecsapnak a legendás edzők

Alig egy hónapja rendezték Barcelonában ennek a mérkőzésnek az odavágóját, ahol végül az olaszok 83-75-re nyert. Arra a mérkőzésre a Bologna egy vereséggel érkezett, mondhatni megalázó módon kaptak ki a rivális Milanótól. Lassúak voltak, körülményesek, joggal gondolhattuk, hogy ebből komoly vereség lesz a Palauban is, ennek ellenére nyertek viszonylag simán Scariolo fiai, míg a katalánok végig szenvedtek.

Most mindkét csapat győzelmekkel érkezik a derbire, Scariolo is elégedett lehet, hiszen még van remény a jó Euroliga szereplésre, míg a Barcelona továbbra is az első helyért küzd. A dobott pontok piacán olyan határt állapítottak meg, ami nem feltétlenül ideális, viszont a Bologna hendikep jó lehet egy fogadásra, ugyanis eléggé underdogként kezelik őket, pedig közel sem biztos, hogy a katalánok idegenben 8-10 (vagy több) ponttal nyernek.

A cikkben közölt oddsok a(z) bet365 fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2023 február 7. 13:39 UTC.