Két hiba és rögtön leszakadt az élmezőnyről a Leipzig, így óriási szüksége lenne egy győzelemre, amiben majdnem tökéletes ellenfél a Wolfsburg, amelynek lendülete megtört az elmúlt hetekben.

2023 febr 18. 15:30 Közvetítés: UnibetBet365

A Leipzig már a BL-re koncentrál?

Willi Orbán végül nem lépett pályára az Union Berlin ellen, hiába vezetett a lipcsei csapat, végül fordítottak a berliniek. Ez egy fontos vereség volt, hiszen a közvetlen rivális előnyt harcolt ki, ráadásul még a Bayern Münchentől is távolodtak Gulácsiék. Az elmúlt két fordulóban öt pontot veszített a három közvetlen riválisával szemben a Leipzig (Bayern München, Union Berlin és Borussia Dortmund), most már egyre jobban érezhető Christopher Nkunku hiánya.

A francia támadó elvileg a hónap végén térhet vissza, addig valahogy meccseket kéne nyerniük. Ezek azonban nem lesznek olyan könnyűek, mint a Schalke kiütése, viszont az egész tavaszi időszakuk múlhat rajta. Most annak alapoznak meg, hogy Nkunku visszatérése után legyen esélyük a bajnoki címre (vagy legalábbis a dobogóra) és egy esetleges BL-negyeddöntőre. A következő héten ugyanis a Manchester City vár rájuk, de előbb még le kéne győzni a Wolfsburgot.

Wolfsburg Leipzig
Christopher Nkunku (Fotó: cristiano barni/Shutterstock.com)

Térjünk kicsit vissza az Union Berlin elleni vereségre, ahol Nkunku, Gulácsi és Olmo mellett, végül Orbán sem játszott. A három belső védős rendszerhez nyúlt már másodjára Rose, ami megint nem hozott sikert. Igaz, hogy Henrichs hatalmas átlövésével megszerezték a vezetést, de utána az Union átvette a kezdeményezést, veszélyes támadásokat vezettek. A második félidőben 10 perc alatt megfordították a mérkőzést, amelyhez kellett a lipcsei védelem hibája is.

Mi történt a Wolfsburggal?

Lehetne ez a 40 milliós kérdés is, ugyanis a világbajnoki szünetet követő első két meccsén két győzelmet ért el a csapat, mindezt 11-0-ás gólkülönbséggel! Ezek után jött három vereség, de nem is ez volt a leginkább fájdalmas, hanem az, hogy a romokban lévő Schalkét nem tudták legyőzni, 0-0 lett a mérkőzés vége. Ezt a visszaesést nem lehet arra fogni, hogy Jérôme Roussillon kölcsönben távozott január közepén, itt valami más van a háttérben.

A Schalke ellen ráadásul kaptak egy szerintünk ajándéknak tekinthető büntetőt a mérkőzés első tíz percében. Már itt eldönthették volna a győzelem sorsát, hiszen egy ilyen mélyen lévő klub, mint a gelsenkircheni, simán összeomlik a korai hátránytól. Ennek ellenére Arnold a kapufára bombázta a tizenegyest. A második félidőben a Schalke két gólt szerzett, mindkettőt les miatt vették el.

Nem lesz mindig szerencséje Kovacnak

Mázlival, de megúszott egy szégyenteljes vereséget a Wolfsburg, de a Leipzig támadósora nem fog ekkora előnyt adni nekik. Az addig rendben van, hogy a Lipcsének fontos a BL-nyolcaddöntő, de nem akarnak teljesen leszakadni a bajnokságban sem az élmezőnyről, mert az egy következői évi BL-szereplésbe is kerülhet. Kockáztatunk, mert idegenben Marco Roséval nagyon bátor játékot játszik a Leipzig, ami most kifizetődő lehet.

A cikkben közölt oddsok a(z) bet365 fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2023 február 14. 15:2 UTC.