A Darmstadt az újraindulást követő első mérkőzésén ugyan kikapott, de azóta két meccset játszott, és kifejezetten erős eredményeket produkált. Először is legyőzte hazai pályán a St. Paulit 4-0-ra, aztán pedig most hétvégén az Erzgebirge Auet 3-1-re idegenben. Most már a Darmstadt lett a legnagyobb kihívója a Hamburg-Stuttgart párosnak a play-off helyért. A görög-német edző Dimitrios Grammozis februárban bejelentette, hogy nem hosszabbítja meg a szerződését, és nyáron távozik a klubtól. Sokan azt várták, hogy ezért egy leülés következik be a csapatnál, de ahogy látszik, pont ellentétes dolog történt: hirtelen motiváltak lettek, és felszabadultan tudnak játszani a játékosok. Ez a kis elem kellett ahhoz, hogy a Bundesliga szaga hirtelen megcsapja őket. Immanuel Höhn és Mathias Wittek kivételével minden játékos bevethető pénteken. Habár a harmadik mérkőzést játsszák hat napon belül, Grammozis mester ugyanazt a kezdőcsapatot küldi pályára, mint a hesseniek ellen tette, amelyben Serdar Dursun (13) kétszer is gólt szerzett.

A kényszerszünet végén a Greuther Fürth ugyanannyi ponttal állt, mint a Darmstadt, most pedig látható a különbség a két csapat között. A Hamburg elleni hazai mérkőzésen szerencsésen mentettek pontot az utolsó pillanatokban (2-2), de azután jött az igazi feketeleves: az Osnabrück felmosta velük a padlót hazai pályán (0-2). Stefan Leitl edzőnek komoly problémával kell megküzdenie: a támadó Havard Nielsen hiányozni fog, aki pedig két gólt is szerzett a Hamburg ellen. Helyette három lehetősége van az edzőnek: Daniel Keita-Ruel, Branimir Hrgota vagy Jamie Leweling kezdhet. Egyik sem épp tökéletes megoldás, mivel hárman a 13 idegenbeli mérkőzésükön csak 1 gólt tudtak szerezni. Nielsen mellett a másik nagy hiányzó a védelemből Mergim Mavraj, aki szintén alapembernek számít.

Ebből nekem a hazai győzelem következik.

Darmstadt 98 - Greuther Fürth: Teljes játékidő - Mérkőzés tipp