Isner - Tsitsipas

Az amerikai szervagép, John Isner tegnap maratoni ütközetben jutott tovább az ausztrál Millman ellen... 170 percet töltöttek a pályán ebben a kellemesnek cseppet sem nevezhető időjárásban. Isneren látszott is a döntő szettben, hogy minden lépés erőfeszítésbe kerül... gyakorlatilag a térdén járt már szegény... De szerváinak köszönhetően eljutott újfent a tie break-ig (a második szettben is úgy egyenlített), ott pedig a maga javára döntötte el a meccset.

Ezzel szemben Tsitsipasnak mindössze 69 percre volt szüksége, hogy két szettben búcsúztassa Kevin Andersont (6-1, 6-3). De az sem mellékes, hogy a görögnek majdnem egy egész nappal több ideje volt rápihenni az Isner elleni találkozóra... Tsitsipas egészen aktív volt a kényszerpihenő alatt (illetve azt követően), és az eredményei (még ha nem is komoly tétmeccsek ezek) meggyőzőek.

Egymással eddig háromszor találkoztak, 2017-ben és 2018-ban még az amerikai bizonyult jobbnak, tavaly, Pekingben azonban már Tsitsipas tudott nyerni (7-6, 6-3) kemény pályán... Ma itt a lehetőség, hogy kiegyenlítse kettejük mérlegét...

Aki továbbjut, bár ez igazából Tsitsipasnak nagy lehetőség (jogos, kicsit leírom Isnert), az a jobbik ágon menetelhet a döntő felé... Thiem ugyanis kiesett... így lentről a Fucso, Krajinovic, Raonic, Murray kvartettből jön majd ellenfél, a következő körben pedig felülről az Opelka - Berrettini győztese... noha vannak komoly nevek itt lent is, de az igazi "nagyágyúk" fentről érkeznek majd a döntőbe (Djokovic és Medvedev)... Így ha Tsitsipas veszi ezt a mai akadályt, akkor egészen kitisztulhat az útja a döntőig... na nem leírva Berrettinit vagy épp Raonicot...

A lényeg, hogy ez ma egy kötelező házi feladat a görögnek, amit szerintem sikerrel teljesít!

Isner, John - Tsitsipas, Stefanos: Mérkőzés nyertese - Mérkőzés tipp