Az nem gyenge, amit a Sheriff Tiraspol művel, mert számomra a semmiből jutott valahova. Ott toporog a BL-főtábla küszöbén, sőt fél lábbal már be is lépett, mivel a play off kör első meccsén 3-0-ra győzött a horvát Dinamo Zagreb ellen. Pedig az fix, hogy amikor kiderült, hogy a Zagreb a Tiraspol ellen játszik majd a play offban a moldávok továbbjutása esetén, tuti tapsoltak örömükben. Mint anno a norvégok...

Aztán püff, talán a Dinamónál el is hitték, hogy a továbbjutás megvan, pedig a Zvezda kiejtése intő jel lehetett volna. A Tiraspol otthon 3-0-ra nyert, a statisztika alapján, (én magam nem láttam a meccset, de már bánom) rendkívül offenzív játékot tolt a légiósokkal teletűzdelt moldáv csapat. Volt 20 lövése, és hiába volt a Zágrábnak is, 3-szor talált be a moldáv csapat, amelynek kezdőjében természetesen egy moldáv sincs.

Az én tippem, hogy a Dinamo all int játszik. A transfermarkt szerint 130 millió euro a Zágráb értéke, míg a Sheriffé 13 millió euró. (Az FTC értéke 39 millió). Magyarán a Zágrábnak azért ezt a párharcot illene hozni. A három-gólos deficit nem akármi, ott már nem lehet a 2. félidőre tartalékolni. Szerintem azért hazai pályán egy gólt tuti begyötörnek valahogy Petkovicék, vagy akár kettőt is, mert az sem lepne meg. Aztán a 2. félidőben lehetne nyomni tovább a gázpedált, és ha netán mondjuk 1-0 vagy 2-0 a hajrában a végeredmény, akkor meg tényleg már nem 19-re de 20-ra húzna lapot a Zágráb, és mehetne a Tiraspol kontra egyik a másik után. Megvannak ehhez a játékhoz a gyors támadók. Úgy vélem, hogy itt mindkét félidőben születik gól, aztán hogy épp melyik csapat lövi, az részletkérdés. Az meg csak nem lesz, hogy a Dinamo egy fi. alatt ledolgozza a hátrányt, mert akkor benne lehet egy óvatosabb kevesebbet kockáztatós 2. játékrész. Ugyanakkor ha egy félidő alatt tud lőni mondjuk hármat, akkor joggal gondolhatja úgy a Zágráb, hogy a 2. félidőben tovább is lehet jutni. Nekem tetszik ez a tipp, kár, hogy picit nem vaskosabb a szorzó. Más kérdés, én nem adnék rá még ennyit sem...

Dinamo Zagreb - Sheriff Tiraspol: Gól mindkét félidőben - Igen/Nem tipp