Nem okozok nagy meglepetést azzal, hogy a spanyol titán mellett teszem le a voksomat, ugyanis olyan elképesztő formában teniszezik Alcaraz, hogy nehéz elképzelni, hogyan lehetne most megállítani. Kemény pályás mérlege idén 8-2, csak Nadal és Berrettini tudta őt legyőzni, egyaránt döntő szettes meccsen. Salakon pedig 6-0 egyébként a mutatója és egy tornagyőzelem.

Tsitsipas szintén a jól teljesítő játékosok közé tartozik idén, de tőle sokkal többet vártunk már az elmúlt években mutatott teljesítményeit követően. Valahogy mégsem tudja átlépni saját árnyékát a görög és olyan meccseken is frusztrálttá válik és botlik, ahol simán nyernie kéne… így aztán az igazán nagy eredmények rendre elmaradnak nála. Idei 17-6-os mérlege nem rossz, de sok az a 6 vereség, főleg ha megnézzük, hogy a győzelmek között is volt jó pár szenvedős. Az AO-n még egészen rendben volt, csak Medvedev állította meg az elődöntőben, és az odáig vezető úton és remek meccsei voltak. Majd döntőzött Rotterdamban, ahol már meglepően simán verte meg őt Auger-Aliassime. Ezt követően pedig jött egy kínos vereség Marseille-ben Safiullin ellen sima két szettben… Acapulco-ban Norrie bucsúztatta két szettben, IW-ben pedig egy szenvedős Sock elleni győzelmet követően Brooksby búcsúztatta egy olyan meccsen, ahol a görög 6-1-re hozta az első szettet, ezt követően mégis két sima szettet (6-3, 6-2) behúzva tudott fordítani az amerikai. Itt Miami-ban is bukott már egy szettet az első körben, az ellen a Wolf ellen, akit korábban 6-1, 6-0-ra vert meg… most azonban döntő szettre kényszerült…. Összességében az érződik Tsitsipas-on, hogy fejben nincs mindig ott 100%-osan, ami Alcaraz ellen bizony nagyon nem fér majd bele. Egy 100%-os Tsitsipas-nak is meleg lenne a mostani Alcaraz elleni meccs, de a mostani Tsitsi szerintem kevés is lesz a spanyol ellen… Ráadásul már tavaly is elkapta a görögöt Alcaraz a US Open-en, pedig akkor még nem volt ilyen formában a spanyol… Nem véletlenül esnek folyamatosan Alcaraz szorzói az irodáknál, kevesen várnak meglepetést erre a meccsre.

Tsitsipas, Stefanos - Alcaraz, Carlos: Mérkőzés nyertese - Mérkőzés tipp