Elkezdődött a női U20-as kézilabda világbajnokság. Nem okozok szerintem nagy meglepetést, ha azt mondom, a torna egyik esélyesei a magyar lányok. Ez igazából lassan már tradíció... nyertünk már aranyat ilyen tornán, és most is ez a cél. Hogy őszinték legyünk, valójában elég kevés az érdemi kihívónk, de az biztos, hogy az egyiptomi lányok nincsenek köztük. Noha az elmúlt évtizedben rengeteget fejlődött az egyiptomi kézilabda, ez inkább a férfi vonalra jellemző. De Egyiptomtól eltekintve is nagyon kevés helyen van olyan alapja/hagyománya az utánpótlásképzésnek, mint nálunk.

Itt az első körben azt hiszem jó pár helyen el lehetnek tévedve a bukik. Az imént épp volt egy döntetlen az Irán - Guinea meccsen, ahol 1.04-es favorit volt az afrikai csapat... ez mindent elmond. Nos, nálunk nagyjából reálisnak tartom az odds-okat, bár én valamiért úgy érzem, ennél a hendinél többet is közé tudunk tenni... szerintem egy 35-15 körüli eredmény teljesen reális lehet itt, ami bőven hozza a megadott hendi határt. Nehéz elképzelni, hogy milyen sorozatokban edződhetnek ezek az egyiptomi lányok, de brutális különbség van ebben, az tuti... hiszen a mieink között többen is a magyar élvonalban edződnek... márpedig a világ egyik legerősebb bajnoksága a magyar NB1. Kiemelni igazán senkit nem szeretnék, remek kis csapat ez idén is... De hogy valakit mégis, talán a békéscsabai Kukely Annát emelném ki én, aki a másodosztály bajnokától a nyáron a Ferencvároshoz igazol... nem véletlenül. A viharsarkiak vezére volt egész szezonban, 16 mérkőzésen 90 gólt szerzett!! Azt hiszem, ezen a tornán a válogatottnak is meghatározó játékosa lehet! Jöhet tehát a nyitómeccs, ahol lámpaház helyett a bizonyítási vágynak kell, hogy domináljon, akkor nem lehet gond ezzel a hendikeppel.

Magyarország U20 nők - Egyiptom U20-as korosztály, nők: Hendikep - Hendikep tipp