A középdöntő 2.csoportjából egy olyan meccset választottam ahol az egyik félnek már teljesen tét nélküli a találkozó. A végső győzelemre is esélyes francia csapat ugyanis hibátlanul menetel a tornán és már behozhatatlan előnyre tettek szert miután az egyenlő pontszám esetén az egymás elleni eredmény dönthet amiben természetesen jobbak Nze Minkoék.

Szögezzük le, ha lenne tét mást tenne az egyszerű fogadó. Na de így? Láttunk sajnálatos sérüléseket már ezen a tornán és egy ilyen bizony nem hiszem hogy kell vagy akár meg kéne kockáztatnia egy az aranyra esélyes csapatnak, mikor el is engedhetik ezt a találkozót és ugyanúgy besétálnak az elődöntőbe csoportgyőztesként. A teljes mezőnyt leigázták. A csoportban az Észak-Macedónok és a románok sem tudtak 10-en belül maradni ellenük, de Hollandia is végig csak szaladt az eredmény után és kapott ki két góllal a csoportrangadón. Itt a középdöntőben szintén két végtelenül sima győzelem következett, előbb a már szintén elődöntős Montenegró ellen ami azért sokat sejtet, majd tegnap Németországot is szétzúzták (29-21) biztossá téve elsőségüket. 24 órán belül tehát ez lesz a második meccsük, ami szintén a tippem egyik alapköve a tét nélküliség mellett...

A spanyolok a Montenegró elleni rangadót leszámítva végig szoros meccseket toltak. Esélyük van odaérni a csoport harmadik helyére, ami kellően motiválhatja is őket, másrészről jól nézne ki ha legyőznék a későbbi döntőst (vagy győztest), akár mennyire is fognak azok tartalékolni. A spanyol csapatnak csak a győzelem elfogadható, három napja erre a meccsre készülnek és szerintem egy kicsit lazábban játszó, a keménységet minimálisra csökkentő franciáknak verhetnek a félidőig 12 dugót. Ez nem sok csapatnak sikerült eddig a tornán, de most szélsőséges körülmények vannak.

Tipp: 24-25

Franciaország (n) - Spanyolország (n): Spanyolország (n) által szerzett összes gól száma - elsõ félidõ - Felett/alatt tipp