Lorenzo Sonego villámkalapácsként ütötte ki a tornáról Novak Djokovicot és az utolsó négy között Daniel Evans lesz ellenfele.

Lorenzo Sonego (Fotó: FRANCESCO PANUNZIO / Shutterstock.com)

A 25 éves olasz játékos (ATP 42.) a selejtezőkben kikapott Aljaz Bedenetől, mégis lucky loserként felkerült a főtáblára, ahol a negyeddöntőben az idény egyik legnagyobb meglepetését okozta. Egy óra és tíz perc alatt 6-2, 6-1-re győzte le Novak Djokovicot. Bármennyire is meglepő a bravúrja, nem kell elfelejteni, hogy az első két körben már jelezte, hogy minél jobban ki akarja használni a második esélyét. Dusan Lajovicot és Hubert Hurkaczot is szettvesztesség nélkül verte. Sonego inkább Challenger-tornákon jeleskedett az utóbbi években, viszont a tavaly az antalyai gyepen megszerezte első ATP rangú bajnoki címét.

Az osztrák verseny döntőjének eléréséért Daniel Evansel (ATP 33.) fog összecsapni. A brit játékos Grigor Dimitrovot 7-6, 4-6, 6-3-ra győzte le a negyeddöntőben. A harminc éves játékos is pályafutása legnagyobb sikere előtt áll, mivel annak ellenére, hogy több Challenger és ITF-tornagyőzelemmel büszkélkedhetik (melyeknek legnagyobb részét kemény borításon szerzett), nincsen még ATP rangú bajnoki címe.