Március óta egy kemény pályás meccset sem nyerő Borna Coric ezen a héten Rafael Nadalt és Roberto Bautista Agutot is legyőzte egy negyeddöntős helyért.

Borna Coric (Fotó: action sports/Shutterstock.com)

A tornát egy Lorenzi Musetti elleni győzelemmel kezdte, majd a két spanyol teniszezőt búcsúztatta. A horvát játékos (ATP 152.) csak Rafa ellen veszített játszmát és az a Felix Auger-Aliassime ellen készülhet, aki Jannik Sinner két meccslabdáját hárította a nyolcaddöntőben és három játszmában jutott tovább. A kanadai negyeddöntős (ATP 9.) első ohiói meccsén Alex De Minaurt verte két sima szettben.

Annak ellenére, hogy Coric legyőzötteinek hangzatosabbak a nevei, ettől még nem feltétlenül mondható, hogy a mérkőzés esélyese. Az egymás elleni mérkőzéseiknek mérlege kiegyensúlyozott (1-1), de az egyetlen hasonló kemény pályás meccsüket Felix nyerte 2019-ben Miamiban 7-6, 6-2-re.