Daniil Medvedev és Alexander Zverev utóbbi négy összecsapását az orosz nyerte és amennyiben ez a sorozat folytatódik Torinóban is, Daniil átveszi a vezetést az egymás elleni mérkőzéseken.

Daniil Medvedev (Fotó: Bukharev Oleg / Shutterstock.com)

Úgy az egyéni, mint a csapattornákon lezajlott meccseiket is összeszámolva, jelen pillanatban 5-5 az állás és minden összecsapásuk kemény borításon zajlott. Érdekes módon, mérkőzéseiken látszik egy nagyon erőteljes erőviszonybillenés, mivel 2016 és 2020 között 5-1 Zverev javára, 2020 és 2021 között 4-0 Medvedev javára. Legutóbbi találkozásukkor, a párizsi Masters-tornán Daniil nagyon kategorikusan 6-2, 6-2-re verte a németet. Az ATP Finalson kétszer csaptak eddig össze, 2019-ben Zverev nyert, 2020-ban pedig Medvedev. Mindkét meccs két játszmás volt.

Medvedev (ATP 2.) malmára hajtja a vizet az a tény is, hogy bár a németnek is jók az utóbbi időben az eredményei, az orosz felülmúlta őt ezen a téren is a US Open-győzelmével. Daniil remek játékformáját igazolja az is, hogy a nemrég lezajlott párizsi Masters-tornán csak a világelső Novak Djokovic tudta őt verni három játszmában a döntőben. Mindezek ellenére, Zverevnek (ATP 3.) könnyebben kezdődött a vb, mivel az első meccsén Matteo Berrettini egy szett után visszalépni kényszerült. Eközben, Medvedev több, mint két órát küzdött Hubert Hurkacz ellen egy három szettes nyitómérkőzésen.

Fogadj teniszre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2021.11.16. - 07:27