Grand Slam-bajnok és Mastersgyőztes sem tudta megállítani a bolgár volt világbajnokot.

Grigor Dimitrov (Fotó: Dana Gardner / Shutterstock.com)

A 2017-es ATP Finals óta Grigor Dimitrov nem nyert tornát, de a kaliforniai Mastersen véget érhet várakozása ha képes lesz még két meccset megnyerni. San Diegoban elért elődöntője után, a bolgár játékos (ATP 28.) Indian Wellsben is az utolsó négy között van. Hatalmas bravúrokat hajtott végre a legutóbbi két meccsén, amelyeken az idei US Open bajnokát, Daniil Medvedevet és a Miami Masters győztesét, Hubert Hurkaczot ejtette ki a versenyből úgy, hogy mindkétszer szetthátrányból fordított. Daniil ellen a szetthátrány mellett, Grigor még kétszeres brékhátrányt is ledolgozott. Az említett meccsek közel öt órát igényeltek, így nagyon nehéznek látszik a folytatás egy olyan játékos ellen, aki 5-7, 5-7-re győzte le őt az eddigi egyetlen egymás elleni mérkőzésen, amely idén zajlott hasonló borításon Miamiben.

Cameron Norrie (ATP 26.) a US Open után San Diegoban finálét játszott és amennyiben legyőzi Grigort, ismét bajnoki címért játszhat. Bár három döntő játszmás mérkőzéssel kezdte a tornát, a negyeddöntőben 6-0, 6-2-re tudta verni Diego Schwartzmant. A brit játékosról tudni kell, hogy július végén, a gyepről való borításváltása alkalmával, Los Cabosban megszerezte első ATP-tornagyőzelmét hasonló kemény játékfelületen. Az esélyek nagyon kiegyensúlyozottaknak látszanak ezen az összecsapáson, de annak ellenére, hogy Dimitrov nevesebb ellenfeleket vert, Norrie kissé megbízhatóbbnak és pihentebbnek tűnhet.

Fogadj teniszre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2021.10.15. (12:46)