Miután a múlt héten már nyert egy tornát Kölnben, Alexander Zverev ezen a héten ismételhet, de a döntőbe való jutásért Jannik Sinnerrel kell megmérkőznie.

Alexander Zverev (Fotó: Rena Schild / Shutterstock.com)

Zverev (ATP 7.) a németországi városban hat meccset játszott mostanáig és ezekből hárman veszített játszmát, de eddig egy ellenfél sem tudott neki igazán nagy gondot okozni. Hazai menetelését viszont a Next Gen ifjúsági világbajnok, Jannik Sinner (ATP 46.) nehezítené a második kölni torna elődöntőjében. Az olasz játékos a Gilles Simon elleni negyeddöntőjének második játszmáját nullára vesztette, de így is sikerült döntő szettben búcsúztatni a tapasztalt francia játékost. Egyeseknek úgy tűnhet, hogy nem túl jó előjel, hogy a 35 éves Simon ellen így meg kellett szenvednie, de a francia régi formájára emlékeztető játékot kapott el ezen a héten és a Jannik elleni meccse előtt Denis Shapovalovot verte.

Alexander számára ez a mérkőzés egy kis visszavágó lehetőségét jelenti, mivel nemrég négy játszmában kapott ki Sinnertől a Roland Garros nyolcaddöntőjében. A párizsi összecsapásuk volt az egyetlen hivatalos meccsük.