Jó kis időszakon halad át Aljaz Bedene (ATP 47.), pár nap leforgása alatt három top 20-s játékost vert.

február 20., csütörtök

A 30 éves játékos idénykezdő dohai negyeddöntője után, egészen a rotterdami tornáig csak egy meccset nyert és hármat veszített, viszont a holland versenyen nagyot emelt játékán. Először Benoit Paire-t (ATP 20.), utána pedig Stefanos Tsitsipast (ATP 6.) is verte a negyeddöntős helyért. Bár ebben a szakaszban már nem tudott mit kezdeni Felix Auger-Aliassimeval, Marseilleben már az első körben bizonyította, hogy a Hollandiában elért bravúrjai nem csupán a véletlen művei voltak. Első meccsén Karen Khachanovot (ATP 17.) búcsúztatta három játszmában (4-6, 6-4, 7-5). Az orosz elleni összecsapáson 18 ászt püfölt (bár 7 kettős hibája is volt) és 83%-át nyerte az első adogatásaival játszott pontoknak.

A második ellenfele a hazai Gilles Simon (ATP 58.) lesz, aki jelen pillanatban nem akkora kihívást kellene jelentsen számára, mint amekkora az előbb említett ellenfelei voltak. A 35 éves Gillesnek idén még nem sikerült két meccset nyernie egymás után, az otthoni torna első körében pedig Harold Mayot (ATP 509.) nevű, 18 éves honfitársát verte (6-4, 7-6). A helyzetképet az egymás elleni meccseik is erősítik, a szlovén mindhárom eddigi mérkőzésüket nyerte. Ezek mind kemény borításon zajlottak és kétszer döntő játszmára is sor került. A tavaly két alkalommal mérkőztek meg pár hét leforgása alatt. Szeptemberben Metzben, októberben pedig Bécsben csaptak össze. Amennyiben Bedene igazolja a papírformát, akár David Gofinnel is találkozhat a torna negyeddöntőjében.

Fogadj itt a Simon - Bedene meccsre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2020.02.19. (10:25).