Novak Djokovic közel két hónapot szünetelt és visszatérése alkalmával a nemrég Masters-döntőt játszó Jannik Sinner vár rá.

Novak Djokovic (Fotó: Christian Bertrand / Shutterstock.com)

április 14., szerda

Míg a szerb világelső legutóbbi hivatalos meccse az idei Australian Open döntője volt, az ifjú olasz ellenfele eredményesen serénykedett az utóbbi időben. Sinner (ATP 22.) alig pár napja Miamiban menetelt a pályafutásának első 1000-pontot érő torna döntőjébe. Jannik gondmentesen rajtolt Monte-Carlóban, két sima játszmában győzte le a rutinos spanyol salakspecialistát, Albert Ramost (6-3, 6-4). Novak és ígéretes ellenfele csak egy bemutató szett alkalmával találkoztak mostanáig az év elején, amelyet a szerb 6-3-ra nyert kemény borításon.