Az amerikai Tommy Paulnak sikerült az olasz salakos torna elődöntőjébe jutnia, ahol Sebastian Kordával mérkőzik meg.

Tommy Paul (Fotó: Bryan Pollard / Shutterstock.com)

A huszonnégy éves tengerentúli játékos (ATP 55.) nem kavart nagy port az idei salakszezonban, de valahogy nem is vártuk ezt el tőle, mivel az utóbbi időben inkább a kemény borításokon volt eredményesebb. Mégis, ezen a héten mintha visszaemlékezett volna, hogy évekkel ezelőtt számos ITF-tornát nyert a lassú borításon sőt, 2019-ben Sarasotában Challenger bajnoki címet is sikerült megkaparintania salakon. Bár a második meccsén az olasz városban Jiri Vesely egy nagyon kemény harcra kényszerítette (6-7, 7-6, 6-3), a negyeddöntőben simán győzte le Jan-Lennard Struff-t (6-2, 6-4). A döntőbe jutását Sebastian Korda (ATP 63.) próbálja meggátolni. A húsz éves amerikai ifjú a második meccsén Lorenzo Sonego ellen borította a papírformát, majd az utolsó nyolc között Yoshihito Nishioka menetelését állította meg (6-3, 6-3). Tommy és Sebastian eddigi egyetlen egymás elleni meccsüket idén játszották Delray Beachben kemény borításon és Korda ezt szetthátrányból nyerte.