Emil Ruusuvuori a Melbourne-i ATP250-es tornán elért elődöntője után Indiában is az utolsó négy között van.

Emil Ruusuvuori (Fotó: Maksim Konstantinov/shutterstock.com)

Roppant jól kezdi az idei szezont a huszonkét éves finn srác (ATP 87.), Melbourneben nem más, mint Rafael Nadal állította meg, az Australian Openen öt szettre kényszerítette az utólag negyeddöntőt játszó Felix Auger Aliassime-t és Puneban még nem veszített játszmát mostanáig. A negyeddöntőben a 2020-as győztest, Jiri Vesely-t verte 6-3, 6-4-re. Emil mind a négy Challenger bajnoki címét kemény borításon szerezte, ezért nem meglepő, hogy ilyen szép eredményeket produkál idén. Egy döntős helyért Kamil Majchrzak-l (ATP 95.) fog megmérkőzni, aki az utolsó nyolc között a torna második kiemeltjét Lorenzo Musettit 6-2, 6-7, 6-4-re győzte le. A huszonhat éves lengyel játékos csak az olasz ellen veszített szettet a héten. Kamil sem panaszkodhat az évkezdésre, ugyanis mindhárom meccsét megnyerte az ATP Kupán, majd Andreas Seppit verte az Australian Openen mielőtt Alex De Minaur kiejtette őt a versenyből. Tudni kell róla, hogy pályafutása során két Challenger-tornát nyert salakon és egyet kemény borításon. Majchrzaknak sikermutatója 69% gyepen, 66% salakon és 59% kemény borításon.

A két elődöntős egyetlen egymás elleni mérkőzésüket hasonló kemény borításon játszották a tavalyi US Openen és Ruusuvuori 3-1-es szettarányban nyerte. Emil most is esélyesebb, de a lengyel ellenfelének is nagy lehet jelen pillanatban az önbizalma.

Fogadj teniszre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2022.02.04., 20:15.