Sebastian Korda a tengerentúli torna nyolcaddöntőjében Jannik Sinnerrel mérkőzik meg és bár a bukmékerek olasz sikert tartanak valószínűbbnek, a pillanatnyi játékforma az amerikai játékos továbbjutására ösztönöz tippelni.

Sebastian Korda (Fotó: Mauricio Paiz / Shutterstock.com)

A tizenkilenc éves Sinner (ATP 24.) a Roland Garros óta csak ezen a héten tudott meccset nyerni, és egy közel két hónapos sikertelenségnek vetett véget az Emil Ruusuvuori (6-2, 6-4) elleni győzelmével az amerikai fővárosban. Ezzel szemben, Korda (ATP 45.) a francia Grand Slam óta negyeddöntőt játszott Halleban és nyolcaddöntőt a Wimbledonon. A huszonegy éves ifjú Washingtonban Vasek Pospisil ellen kezdett, akit két játszmában, 7-5, 6-4-re búcsúztatott. A helyzetkép tehát nem Janniknak kedvez, de nem kell elfelejteni azt sem, hogy kemény borításon mégis idén az olasz volt eredményesebb, ugyanis február elején Sinner a melbournei Great Ocean Road Opent nyerte.