Amanda Anisimovát idéntől Darren Cahill edzi és ez már látszik is az amerikai játékformáján és eredményein, de elég magas a színvonala, hogy a világelsőnek, Ashleigh Bartynak is gondot tudjon okozni?

Ha beszámoljuk a tavalyi idény végén játszott World Team Tennis-meccseit is, akkor a húsz éves Anisimova nem kevesebb, mint tizenöt egymás utáni meccsgyőzelemnél tart. Ez a sikersorozat magába foglalja az idénykezdő Melbourne Summer Set 2-es WTA-tornagyőzelmét is. Amanda legutóbb október közepén kapott ki Indian Wellsben. A Naomi Osaka elleni, döntő szett tie-breakjében kivívott győzelmének köszönhetően már az ausztrál Grand Slam nyolcaddöntőjében van ahol elméletileg egy még nehezebb kihívás vár rá. Amanda (WTA 60.) az idei menetelésével már egyenlítette legjobb eredményét az Australian Openen, mivel 2019-ben is az utolsó tizenhat közé jutott. Ahhoz, hogy átlépjen ezen a lépcsőfokon, a világelsőt és egyben a tornagyőzelemre legesélyesebb játékost kell legyőzze.

Barty még az amerikainál is jobb formát mutat idén. Ő is tornagyőzelemmel kezdte a szezont Adelaideben és csak a felvezető torna első meccsén veszített játszmát mostanáig. A kérdés viszont az, hogy miután 2019-ben negyeddöntős, 2020-ban elődöntős és 2021-ben ismét negyeddöntős volt, képes az otthoniakat bajnoki címmel örvendeztetni? Nagyon magabiztosnak látszik, mivel az első és a második fordulóban alig veszített egy illetve két gémet, majd azután a kemény borításon mindig veszélyes Camila Giorgit 6-2, 6-3-ra verte. Esélyesebb Anisimovánál is, de ha amerikai keveset fog hibázni, akkor ennek a támadó játéka nagyon kényelmetlenné válhat még a világelső számára is.

Ne feledd, hogy Australian Openes fogadásaiddal részt vehetsz egy 8 millió forintos Fogadás bajnokságon és 1500 forintos ingyenes fogadást is bezsebelhetsz.