Öt játszmára volt szüksége ismét a magyar játékosnak, hogy továbbjusson az ausztrál Grand Slam harmadik fordulójába, ahol Milos Raonic lesz a háló túloldalán. Ha már Wawrinka is kevés volt, akkor a kanadai sem verhetetlen.

Fucsovics Márton (Fotó: FRANCESCO PANUNZIO / Shutterstock.com)

február 12., péntek

Miután Marc Polmans-t döntő szettben búcsúztatta az első körben, Fucsovics Márton (ATP 55.) ismét hatalmas bravúrt hajtott végre. Három meccslabda hárítása után Stanislas Wawrinkát győzte le ugyancsak öt szettben. A következő mérkőzésén Marcinak nem is annyira a játéka lesz kérdéses, mint a megmaradt fizikai ereje. A két első meccsén több, mint nyolc órát töltött a pályán. Raonic (ATP 14.) csak egyetlen egy játszmát veszített eddig Melbourneben. A második fordulóban Corentin Moutet az első szett tie-breakjében jobbnak bizonyult a tengerentúli játékosnál, viszont azután a következő három játszmában összesen csak hat gémet nyert. Két ennyire fárasztó meccs után, Fucsovicsnak még jobban kell vigyáznia adogatójátékaira, mert Raonic nem sokat szokott tévedni a sajátjaival. A kanadait eddig még nem brékelték Melbourneben. El kell ismerni, hogy Raonic a meccs nagy esélyese, viszont szokássá vált az utóbbi néhány évben, hogy Marcit nem könnyű legyőzni Ausztráliában.

Ne feled, hogy fogadásaiddal részt vehetsz az Australian Open fogadás bajnokságon, és emellett ingyen tippelhetsz is a melbounei összecsapásokra vonzó nyereményekért.