Egy félig-meddig megnyert mérkőzést engedett ki a kezéből a Köln az elmúlt fordulóban, amiből sokat tanulhatott a csapat.

A német Bundesliga 27. fordulójának vasárnapi programjában kapott helyet a 1. FC Köln - Fortuna Düsseldorf összecsapás, amely 18 órai kezdettel kerül megrendezésre a RheinEnergieStadionban.

A hazai gárda a múlt héten a Mainz együttese elleni párharcon tért vissza a Bundesliga körforgásába, és sokáig úgy tűnt, hogy Markus Gisdol fiai otthon tartják a három pontot, hiszen a 53. percben már kétgólos előnyt alakítottak ki. Később kiderült, hogy ez az előny is kevésnek bizonyult, mivel a mérkőzés utolsó harmadában a vendégek egálra mentették a mérkőzést.

A Köln "szerencséje", hogy vasárnapi ellenfele is a mezőny gyengébbik feléhez tartozik, így minden esélye megvan arra, hogy egynél több ponttal zárja a fordulót.