A Mönchengladbach a Bielefeld, a Bayern München a Mainz elleni győzelemmel kezdte az új évet.

A német Bundesliga 15. fordulójának pénteki rajtján a Borussia Mönchengladbach otthonába látogat a Bayern München együttese.

Nem túl fényes mérleggel zárta a Mönchengladbach gárdája a 2020-as év utolsó hónapját, nem kétévesek, de nyeretlen csikók maradtak a decemberi négy bajnoki találkozón. A harmatos forma a Bajnokok Ligájában is megmutatkozott, ám ott a csapat segítségére sietett némi szerencse is, így a továbbjutást kipipálta az ötszörös német bajnok.

Nem indult jól a címvédő Bayern München Mainz elleni idei első fellépése, ugyanis az Allianz Aréna eredményjelzője a 49. percben még 0-2-es állást mutatott. Aztán jött a fordulat, és a hátralévő percekben gólözönnel árasztotta el a vendégek kapuját Hans-Dieter Flick csapata, amely végül 5-2-es diadalt aratva vonulhatott pihenőre.