A fedett kemény borításon Jaqueline Cristian ellen senki sincs biztonságban.

Jaqueline Cristian (Fotó: Maksim Konstantinov / Shutterstock.com)

Két hatalmas küzdelmen van túl és a harmadik mérkőzése sem ígérkezik könnyűnek, de a román játékos (WTA 105.) nagyon jó formában látszik fizikailag és mentálisan is. Kaja Juvant 3-6, 7-6, 7-6-ra, Ajla Tomljanovicot pedig 7-6, 7-5-re győzte le és mindkét mérkőzése több mint két órát tartott. A márciusi szentpétervári negyeddöntője, a pár hete Nur-Szultanban elért elődöntője és a mostani kolozsvári negyeddöntője bizonyítják, hogy a fedett kemény borítás kedvező Jaqueline stílusának. Az utolsó nyolc között a volt világelső honfitársával, Simona Halep-l (WTA 18.) méri össze erejét.

A kétszeres Grand Slam-bajnok nem a legjobb szezonját futotta be 2021-ben. A salakos idényben, májusban lesérült Rómában és csak augusztusban tért vissza a kemény borításon rendezett tornákra. A kihagyás meg is érződött eredményességén, ugyanis legjobb eredményei a US Openen elért nyolcaddöntője és a moszkvai negyeddöntője voltak. Kolozsváron a szintén román Gabriela Rusét és az orosz Varvara Grachevát búcsúztatta anélkül, hogy játszmát veszített volna, így a tapasztalatfölénye mellett, fizikailag is előnyösebb helyzetből indulhat a negyeddöntőben.