Amanda Anisimova a tavaly hatalmas meglepetést okozott a francia Grand Slam-tornán a Simona Halep elleni győzelmével. Idén lehetőséget kapott, hogy ismételje bravúrját.

Amanda Anisimova (Fotó: FRANCESCO PANUNZIO / Shutterstock.com)

A tizenkilenc éves amerikai egy évvel ezelőtt két sima játszmában búcsúztatta az akkori román címvédőt a negyeddöntőben (6-2, 6-4), ezúttal a torna harmadik fordulójában mérkőzik meg a mezőny legnagyobb esélyesével. Bár az utóbbi időben nem büszkélkedhetett eredményeivel, úgy látszik, hogy Amanda (WTA 29.) megint elkapta a fonalat Párizsban, mivel az első két körben összesen csak négy gémet veszített (Tamara Korpatsch-t és Bernarda Pera-t is 6-2, 6-0-ra verte). Simona (WTA 2.) sem vesztegette sokat idejét, ő is mindkét meccsét két szettben nyerte (Sara Sorribes Torma és Irina Begu ellen).

Míg Anisimova mostanáig két alkalommal veszítette el adogatását, addig Halep négyszer és érdekes, hogy Amanda győzteseinek és ki nem kényszerített hibáinak mérlege is jobb (40/32 - 38/37). Szerintetek körvonalazódni látszik egy újabb meglepetés?