A 23 éves Borna Coric átlépett egy olyan akadályt, amilyet már nagyon régen nem volt képes, és ha a nyolcaddöntőt is kipipálja, akkor eddigi legjobb eredményét könyvelheti el a Grand Slam-tornákon.

Borna Coric (Fotó: Leonard Zhukovsky / Shutterstock.com)

A tehetséges horvát játékos (ATP 32.) mostanáig csak két alkalommal jutott a legrangosabb tornákon a nyolcaddöntők szakaszáig (2018 US Open, 2019 Australian Open). Az előző fordulós győzelme Stefanos Tsitsipas ellen szinte követeli a folytatást, annak ellenére, hogy fizikailag utóbbi két meccse nagyon megterhelő volt számára. A tornagyőzelemre is esélyesnek tartott görög ellen 1-2-s szettállásnál 1-5-ről fordította a negyedik játszmát és hat meccslabdát hárított mielőtt a döntő szett tie-breakjében nyerte az összecsapást. Ez volt sorban a második ötjátszmás győzelme a tornán.

A továbbiakban egy olyan játékos vár rá, aki veszélyes (főleg a kemény borításon), de elméletileg verhető. Az ausztrál Jordan Thompson (ATP 63.) két négyjátszmás meccsel kezdett, majd a harmadik fordulóban Mikhail Kukushkint már könnyebben, három játszmában verte. Sokan Bornától újabb győzelmet várnak, de nem lehet eltekinteni attól, hogy a 26 éves ellenfele pihentebben érkezik, és mint említve volt, a borításon is jól érzi magát. Ilyen körülmények között, talán az is inkább Thompsonnak kedvez, hogy még nem játszottak egymás ellen, mert Coric mentálisan is fáradtabb, és nem biztos, hogy most alkalmas lesz a taktikai kísérletezgetésekre ha épp nem úgy alakul majd a meccs forgatókönyve ahogyan azt ő reméli.