Két volt világelső és egyben kétszeres Grand Slam-győztes játékosok csatájával kényeztet a rangos tengerentúli torna harmadik fordulója. A főszereplők Victoria Azarenka és Garbine Muguruza.

Victoria Azarenka (Fotó: lev radin / Shutterstock.com)

Bár az egymás elleni összecsapásaik statisztikája 3-2-t mutat a spanyol javára, csak négyszer álltak ugyanazon pályának két oldalán, mivel legutóbbi meccsük előtt a fehérorosz játékos visszalépett. Bár a megmaradt négy mérkőzésből még kettő visszalépéssel fejeződött be, azokon legalább lejátszottak másfél szettet, így számításba vehetők annak az érdekes párhuzamnak megfigyelésében, amely azt mutatja, hogy egyik játékos győzelmét mindig a másik sikere követte. Kemény borításon 1-1 az állás, Azarenka győzött 2016-ban Miamiban, Muguruza 2019-ben Monterreyben. Salakon úgyszintén 1-1-re állnak miután Rómában Azarenka 2019-ben Muguruza pedig 2020-ban nyert. Akkor most Azarenkán a sor?

Victoria (WTA 19.) a US Open előtt negyeddöntőt játszott Montréalban, nyolcaddöntőt Cincinnatiban és New Yorkban még nem veszített játszmát. Garbine-t (WTA 10.) sem tudták még döntő szettre bírni ellenfelei a rangos eseményen annak ellenére, hogy a Wimbledon után, az Olimpiai játékokon elért negyeddöntőjén kívül, nem büszkélkedhetett kimagasló eredménnyel. A pillanatnyi helyzetkép és az általános összkép is a fehéroroszt favorizálja. Azarenka mindkét Grand Slam-győzelmét hasonló játékfelületen nyerte a 2012-es és 2013-as Australian Openen. Emellett, a tavaly, 2013-ban és 2012-ben döntőt játszott New Yorkban. Muguruza a rangos sikereit salakon és gyepen szerezte, de nem kell elfeledni, hogy ő is játszott 2020-ban kemény játékfelületen Grand Slam-döntőt az Australian Openen. A spanyolnak amúgy még sosem sikerült túljutnia a nyolcaddöntőn a US Openen.

Ne feledd, hogy a győztes fogadásaiddal részt vehet az Unibet nyolc millió forintos fogadás bajnokságán.