Ashleigh Barty idei Australian Open-menetelésében jókorát csalódhattak a rajongói, miután az ausztrál játékos szett és brékelőny ellenére, elveszítette negyeddöntős meccsét Karolina Muchova ellen.

Ashleigh Barty (Fotó: Leonard Zhukovsky / Shutterstock.com)

február 24., szerda

Ez a megcsúszása nem volt igazán előrelátható főleg, hogy Barty nyerte a felvezető melbournei tornát a hazai Grand Slam előtt. Ezen a héten viszont, ismét otthoni környezetben játszik és minden bizonnyal gyorsan törölné az említett kudarc emlékét. Adelaideben első ellenfele Danielle Collins (WTA 37.) lesz. Az amerikai játékos már játszott egy fordulót, a kínai Saisai Zheng-t verte 7-6, 6-1-re. Danielle egy negyeddöntőt és egy elődöntőt is elért az ausztráliai idénykezdő tornákon, viszont az Australian Openen már második fordulóban Karolina Pliskova búcsúztatta. Az említett, kisebb rangú versenyeken élvonalú ellenfelei csak Serena Williams (akitől döntő tie-breakben kapott ki a Yarra Valley Classic-n február elején) és Karolina Pliskova (akit az említett Yarra Valley Classic-n két tie-breakben vert) voltak.

Ashleighnek be kellene húznia ezt a meccset, hiszen az ausztrál játékos mindhárom eddigi egymás elleni meccsüket is megnyerte, de két alkalommal is harmadik játszmára volt kényszerítve. A legutóbb ugyanitt csaptak össze a tavaly, Barty a döntő szett tie-breakjében nyerte a mérkőzést.

Fogadj itt teniszre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2021.02.23. (09:28)