Nem kellene hagyjuk, hogy megtévesszen a Kristina Mladenovic és Shuai Zhang egymás elleni összecsapásainak mérlege, mert bár a francia játékos 4-1-re vezet, a kínai hölgy látszik valamivel jobb formában és emellett pihentebb is.

Shuai Zhang (Fotó: Mai Groves / Shutterstock.com)

Kristina (WTA 93.) nyerte az első négy mérkőzésüket, méghozzá úgy, hogy csak összesen egy játszmát veszített ezeken, de Shuai (WTA 62.) idén szépíteni tudott és ezúttal is esélyesebb. Szinte hihetetlen, hogy Zhang a tavaly októbertől az idei év májusáig nem volt képes egy meccset sem nyernie, de júniusban már döntőt játszott Nottinghamben gyepen, majd júliusban elődöntőzött Palermoban salakon. A kemény borításra augusztusban tért vissza és bár összességében nagyon visszaesett eredményessége, mégis negyeddöntőt ért el San Joseban és Clevelandban. Mladenovic az év elején sikerült eljutnia az Australian Open harmadik fordulójáig, ezt követően legjobb eredményei a negyeddöntők elérése volt Lyonban, Chicagoban, Portorozban kemény borításon és Nottinghamben gyepen.

Zhang magabiztosan haladt eddig Angersben és még nem veszített mostanáig játszmát. A nyolcaddöntőben Anna Blinkovát 6-1, 6-1-re verte. Ezzel szemben, Mladenovic mindkét eddigi mérkőzésén szetthátrányból kellett fordítania és már több mint négy órát töltött összesen a pályán. Kristinát nem lehet leírni, mert a hazai pályákon nagyon motivált tud lenni, de Shuai jobb helyzetből indul.