Az amerikai Jessica Pegula a kellemes meglepetése a női mezőnynek, hiszen sorra vette sikeresen a nehezebbnél nehezebb akadályokat, hogy karrierje legrangosabb negyeddöntőjét játszhassa Elise Mertens ellen.

A tavaly Washingtonban első WTA-tornagyőzelmét szerző játékos a selejtezőkből a főtáblára jutva, már egyből a mély vízbe került, mivel a lexingtoni bajnok, Jennifer Brady állt vele szembe az első fordulóban. Nem ígérkezett mindennapi kihívásnak ez a meccs, de Pegula (WTA 83.) két szettben elintézte a továbbjutást, majd szintén két játszmában Amanda Anisimovát is búcsúztatta a következő körben. A bivalyerős Aryna Sabalenka várta a nyolcaddöntőben, de annak ellenére, hogy ezúttal három szettre volt szükség a győztes eldöntéséhez, Jessica volt az, aki talpon maradt (6-2, 2-6, 6-3). A negyeddöntő sem ígérkezik egy sétagaloppnak, mivel Elise Mertens (WTA 22.) próbálja majd őt legyőzni.

A belga lány Rebecca Petersonnak csak két gémet hagyott az első fordulóban, majd Kristina Mladenovic-t csak döntő játszmában búcsúztatta, miután az első játszmát 6-1-re nyerte. Veronika Kudermetova is megérezte Elise erejét, mivel a nyolcaddöntőben Mertens 6-2, 6-3-s győzelemmel ejtette ki az orosz játékost. A papírforma szerint, Mertens az esélyesebb játékos, de Pegula egy acélos ellenállást tanúsíthat. Az amerikai hangzatosabb győzelmeket aratott ezen a tornán a belgánál, és bár ez még nem jelenti azt, hogy jobban is játszik jelenleg mint ő, minden bizonnyal nem akarja majd itt abbahagyni menetelését. Tiszta lappal indul mindkettő, mivel ez a meccs lesz az első egymás elleni összecsapásuk. Mindkettőnek fekszik a borítás, ezért éles mérkőzésre számíthatunk.