A 23 éves belga játékos szenzációs győzelmet aratott a harmadik kiemelt Dayana Yastremska ellen és van rá némi esély, hogy a második fordulónál is tovább tartson menetelése.

Greet Minnen (Fotó: Teo Wei Keong / Shutterstock.com)

Minnen (ATP 110.) alig egy óra és tizennyolc perc alatt 6-4, 6-3-ra verte említett ukrán ellenfelét és egy ilyen siker után magabiztosabban indulhat Barbora Krejcikova (WTA 74.) ellen. A 24 éves cseh hölgynek több, mint két órára volt szüksége ahhoz, hogy megnyerje a francia Harmony Tan elleni, döntő szettes meccsét (6-3, 5-7, 6-2). Greet nyilván nem az ismertebb játékos, de az év elején Melbourneban először sikerült neki Grand Slam-torna főtáblájára feljutni. Ott a második fordulóig bírta.

Krejcikova az utóbbi időben jó formának örvend, ezért mondható, hogy esélyesebb ellenfelénél. A Roland Garroson és később Ostravaban is a nyolcaddöntőig jutott el, ahol ellenfelei (Nadia Podoroska illetve Victoria Azarenka) csak döntő szettekben tudták őt legyőzni.