Viktorija Golubic 2021-ben a negyeddöntőben búcsúztatta Greet Minnent, idén pedig a franciaországi torna első fordulójában ismételhet.

Viktorija Golubic (Fotó: Mai Groves / Shutterstock.com)

A torna harmadik kiemeltje, a svájci Viktorija (WTA 35.) csupán a Melbourne-i Summer Set 1 tornán nyert egymás után két mérkőzést idén, de még így is jobban teljesített ellenfelénél a Touron. A helyzetképet viszont érdekesebbé teszi az, hogy bár Greet (WTA 78.) idénye két ausztráliai vereséggel kezdődött, utána ITF-tornákra állt át és azokon már sokkal eredményesebb volt. Ugyancsak kemény borításokon Grenobleban negyeddöntőzött, Altenkirchenben nyerte a tornát, majd Nur-Szultanban döntőzött. A sikeres menetelései az alacsonyabb rangú tornákon viszont még nem tették esélyesebbé a belga játékost. Ez annak köszönhető, hogy Golubic 2-0-ra vezet az egymás elleni mérkőzéseken és emellett a svájci játékos a múlt heti dohai tornán azt az Iga Swiateket kényszerítette döntő játszmára, aki utólag bajnok lett.

március 02., szerda

Játék hendikeppel Golubic, Viktorija -3.5 @ 1.72

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2022.03.02., 07:10.