A bukmékerek szerint, Ashleigh Barty nincs olyan jó formában, hogy legyőzze Aryna Sabalenkát.

Ashleigh Barty (Fotó: Leonard Zhukovsky / Shutterstock.com)

március 30., kedd

Az ausztrál játékos két döntő szettes meccset is játszott, hogy a floridai torna ennek a szakaszába jusson. A legutóbbit Victoria Azarenka ellen nyerte a nyolcaddöntőben, ahol szereplése roppant hullámzó volt (6-1, 1-6, 6-2). Látszik, hogy hiányzanak a meccsek, mert február vége óta nem vett részt WTA-tornán. Ezzel szemben, Sabalenka (WTA 8.) egy Dubaiban játszott negyeddöntő után érkezett Miamiben. A fehérorosz teniszesző is egy háromjátszmás mérkőzéssel kezdett (Tsvetana Pironkova ellen), de utána elkapta ismét a jó játékritmust és gondmentesen haladt előre. A nyolcaddöntőben igazán meggyőzően 6-1, 6-2-re verte Marketa Vondrousovát. Az egymás elleni mérkőzések mérlege is fehérorosz előnyt mutatnak, hiszen Sabalenka 3-2-re vezeti ausztrál ellenfelét. Megjegyzendő tény, hogy az öt összecsapásukból csak az első igényelt döntő játszmát.