A bukmékerek az orosz játékost látják esélyesebbnek, de az utóbbi idők eredményei az olasz ellenfelét favorizálják.

Jasmine Paolini (Fotó: Bukharev Oleg / Shutterstock.com)

Különböző játékformában lévő vetélytársak készülnek első egymás elleni összecsapásukra Floridában. Jasmine Paolini (WTA 45.) a tavaly szeptemberben Portorozban megszerezte első WTA bajnoki címét hasonló kemény borításon és látszik a meggyőződése, hogy további sikereket érhet el. Még nem robbant be az élvonalba, de itt-ott megvillan. Így történt Indian Wellsben is, ahol Aryna Sabalenkát verte a második meccsén. Kaliforniai szereplése, ugyanúgy mint azelőtt Lyonban, a harmadik mérkőzése után ért véget, viszont Franciaországban a két meccsgyőzelme már a negyeddöntő elérését jelentette.

Bár a ranglistahelyezése nem azt sugallja (WTA 54.), Ekaterina Alexandrova elméletileg egy magasabb színvonalat képvisel, a gond viszont az, hogy már régóta nem tud a közvéleményben elfogadott státuszához méltó eredményeket elérni. Az Australian Open után csak Szentpéterváron és Indian Wellsben indult és mindkét tornán egy megnyert meccs után búcsúzott. Az olasz játékoshoz hasonlóan, Ekaterina is kemény borításon szerezte egyetlen WTA szintű bajnoki címét. Ő 2020-ban Shenzhenben volt győztes. Akkoriban Alexandrova a nagy nevekkel is fel tudta venni a versenyt, de most mindenképp emelnie kell a játékformáját, mert valószínűleg a harcias olasz ellenfele nem lesz megijedve tőle.

március 22., kedd

Tipp Játék hendikeppel Paolini, Jasmine +2.5 @ 1.74

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2022.03.22., 07:23.