A tizenkilenc éves Elisabetta Cocciaretto eddig a hétig sosem nyert WTA-főtáblán meccset, viszont az otthoni tornán szabadkártyával induló játékos már a negyeddöntőben van, ahol Anett Kontaveit lesz ellenfele.

Az olasz tini (WTA 156.) nem is akármilyen ellenfeleket vert menetelése közben. Első körben a világranglista 45. játékosát, Polona Hercog-t, a másodikban pedig a hatodik kiemelt Donna Vekic-t győzte le két-két játszmában. Az alacsony súlyponttal rendelkező és tágas álláshelyzetekből ütő Elisabetta figyelemreméltóan stabil szerepléseket hozott össze. Harcias, bírja a tempót a labdamenetekben és jól tud válaszolni a keményen érkező labdákra is. Szervája nem egy különösebben éles fegyver, de folytonos a színvonala. Hercog ellen 62%-ban ütötte be érvényesen az első adogatását, amelyek tűrhetőnek mondható 65%-át nyerte is. Második adogatásával pedig 58%-ban volt eredményes. Vekic ellen ezen kategóriák mutatói szinte hihetetlenül azonosak (65%, 64%, 58%).

Következő ellenfelének, Anett Kontaveitnek viszont meg kellett dolgoznia a továbbjutásért. Bár Laura Siegemund nem kapta el legjobb formáját, az észt lány sem volt igazán meggyőző, így a háromszettes meccs után Anett 3-6, 6-2, 6-2-re verte a németet. A hullámvölgyeikre mindkettőjüknek szolgálhat magyarázatként a hosszú szünet, de Siegemundról sokat mond már az a statisztika, ami azt mutatja, hogy bár 71%-ban voltak érvényesek az első szervái, ezeknek csak 59%-val volt eredményes. Emellett, a második adogatása szinte semmit nem ért, mivel csak 29%-át nyerte a pontoknak vele.

Nincs kétség afelől, hogy Kontaveit (WTA 22.) nagy esélyesként indul Cocciaretto ellen. Nyugodtan kijelenthető az is, hogy annál mindenképp esélyesebb, mint amennyire Siegemund ellen volt, viszont az olasz nem egy olyan játékosnak látszik, aki egykönnyen megijedne, ezért acélos ellenállásba ütközhet.