A torna első kiemeltje, Maria Sakkari jó ideje a top10 tagja, de vágyhat többre, mivel csak a 2019-ben, Rabatban szerzett bajnoki címével büszkélkedhet. Ezen változtathat Oroszországban, ahol a negyeddöntőben Elise Mertens lesz ellenfele.

Maria Sakkari (Fotó: Maksim Konstantinov/shutterstock.com)

Két hazai játékos, Anastasia Potapova és Ekaterina Alexandrova elleni szettvesztesség nélküli győzelmeivel került a görög teniszező (WTA 7.) az utolsó nyolc közé. Következő ellenfele viszont mindkét eddigi meccsén döntő játszmát kellett nyerjen a továbbjutásért, Elise (WTA 26.) legyőzöttei Alize Cornet és Petra Martic voltak. Mertens esetében is lehet hiányérzete a rajongóknak, de ő azért sokkal több sikert ért el mint Sakkari. Hat bajnoki címet gyűjtött (négyet kemény borításon és kettőt salakon), a legértékesebb közülük a Dohában szerzett 2019-es tornagyőzelme. Bár Sakkarihoz hasonlóan, Mertens is eljutott az idei Australian Open nyolcaddöntőjéig, elég komoly visszaesést észlelhettünk a belga játékos eredményessége terén az utóbbi hónapokban, ugyanis a tavalyi US Open óta egy tornán sem nyert két meccset egymás után az ausztrál Grand Slamig. Sakkari 3-2 vezet az egymás elleni összecsapásokon, de kemény borításon a belga áll jobban 2-1-es mérleggel. Jelenlegi játékforma szempontjából Maria az esélyesebb, de Elise jobban tud fontosabb meccseket nyerni.

február 11., péntek

Tipp: Játék hendikeppel Sakkari, Maria -3.5 @ 1.98

Fogadj a mérkőzésre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2022.02.11., 07:23.